Kılıçdaroğlu: Emekli bayram ikramiyeleri taban fiyatın altına asla düşmeyecek

Siyaset Haberleri Nis 05, 2023 Yorum Yok
DHA

CHP Genel Lideri ve Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu Twitter hesabından, ‘Hep geçmişi yad etmenizi istemiyorum, yaşayın istiyorum’ notunu düşerek bir görüntü yayınladı.

Kılıçdaroğlu, emeklilere seslenerek,

Sevgili halkım, bugün hepinize değil 15 milyon emekliye sesleneceğim. Yıllarca bu ülkeye çalışmış, prim ödemiş, bedel kazandırmış insanlarımız ekonomik baskıyla meskenlere kapatıldı. Gençler bilmeyebilir, geçmişte emekliler ikramiyeleriyle mesken alırlardı. Emeklilik çalışmakla geçen bir ömrün müfakatıydı. Artık emeklinin maaşı kiraya yetmiyor, torununu görünce içi burkuluyor. Niçin? Cebine koyacak harçlık yok diye. Hatırlarsanız sizin için iki ikramiye savaşını ben verdim. Fakat yapılanlar bizim söylediğimizin çok ancak çok gerisinde kaldı. Artık size iktidara gelince yapacaklarımızı söylemek için karşınızdayım.

ifadelerini kullandı.

“Şu andan itibaren emeklilerin bayram ikramiyesi 8 bin 500 liradır”

Kılıçdaroğlu, emeklilere verilen bayram ikramiyesine değinerek,

Emekli kardeşlerim; hoş haberim şu, hakkınız olanı alacaksınız. Şu andan itibaren emeklilerin bayram ikramiyesi minimum fiyat kadar; yani şimdiki fiyatla 8 bin 500 liradır, unutmayın. Zira bu Ramazan Bayramı da buna dahildir, hiç merak etmeyin. İktidara geldikten sonraki Kurban Bayramı’nda 8 bin 500 lira ikramiyenize ilaveten, bu Ramazan Bayramı için oluşan 6 bin 500 liralık fark da ek ödeme olarak hesaplarınıza yatacak. Evet, geriye dönük ödeme yapacağım. Yani bayram, ikili bayram olacak. Vazifeye gelir gelmez yapacağımız yasal düzenleme ile emekli bayram ikramiyeleri minimum fiyatın altına asla düşmeyecek. O denli yalnızca torunlardan konuşmanız içime sinmez. Hayatı da yaşayın istiyorum. Sevdiklerinize, ailenize; feda ettiğiniz şu kısacık hayattan biraz da keyif alın istiyorum. Yani özetle emekli kardeşim; sana kelam, sana kelam o baharı sana da getireceğim. Bu 40 günde daha diğer sürprizlerim de olacak.

açıklamasında bulundu.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir