İsmail Saymaz’dan CHP’nin milletvekili aday listelerine reaksiyon: Kendi evlatlarını yok saydılar

Siyaset Haberleri Nis 24, 2023 Yorum Yok
ensonhaber.com

Adım adım yaklaşan seçimler Türkiye gündeminin birinci sırasında…

Cumhurbaşkanı adaylarından sonra partilerin vekil listelerinin de belirli olması ile kampanyalar da başladı.

Millet İttifakı’nda Demokrasi ve Atılım (DEVA) Partisi, Demokrat Parti, Gelecek Partisi ve Saadet Partisi’nin Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) listelerinden girmesi kararlaştırıldı.

İsmail Saymaz: CHP’liler hangi motivasyon la oy versin?

CHP’ye yakınlığıyla bilinen gazeteci İsmail Saymaz, Sözcü TV’de katıldığı bir canlı yayında CHP’nin milletvekili aday listesine yönelik çarpıcı kelamlar kullandı.

6’lı masa ortaklarına CHP listelerinden onlarca milletvekili adayına verilmesine reaksiyon gösteren Saymaz, partililerin bu listelere oy vermeyeceğini belirterek şunları söyledi:

Benim saydığım kadarıyla DEVA Partisi’ne 12 ya da 13, Saadet ve Gelecek Partisi’ne 9 ya da 10, Demokrat Parti’ye 10, ÂLÂ Parti’ye de kimi vilayetlerde çekildiği için 5 seçilebilecek yerden toplamda ise 40 seçilebilecek yerden milletvekili verdiniz. Bu hakkaniyete muhalif. Kaç milletvekili seçilecek de 40 milletvekili verdiniz siz? Kardeşim CHP’liler kendilerini görmedikleri listelere hangi motivasyonla oy versin? Üstelik bu partilere en seçilebilecek vilayetlerden vermişler. Bunu neye nazaran verdiniz? DEVA Partisi bu ittifaka girmeseydi kaç milletvekili çıkaracaktı? Gelecek Partisi bu ittifaka girmeseydi kaç milletvekili çıkaracaktı? Bence 9 milletvekili çıkaramazdı. DEVA Partisi hiç çıkaramazdı. Ve bunun sonucunda 40 yıldır partide ter döken CHP’liler reaksiyon gösteriyor.

Gözden Kaçmasın CHP aday listesinde Sadullah Ergin krizi Haberin Detayları
CHP’li Sezgin Tanrıkulu’dan ‘PKK ile müzakere’ açıklaması Haberin Detayları

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir