Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, Meral Akşener’e karşılık verdi

Siyaset Haberleri Mar 31, 2023 Yorum Yok
ensonhaber.com

İyi Parti Genel Lideri Meral Akşener, partisinin küme toplantısında Hazine ve Maliye Bakanı Nurettin Nebati’yi gaye alarak, uzun vakittir gündemde olmadığına ait tenkit yapmıştı.

Nebati, Akşener’e karşılık verdi

Bakan Nebati’den yanıt gecikmedi.

Nebati, Twiter adresinden Akşener’e yönelik olarak “Çok net söz edeyim: Gerçekleri eğip bükerek kendi eğrilerinizi düzeltebileceğinizi sanıyorsanız katiyen büyük bir yanılgı içindesiniz.” yiyerek, zelzelenin birinci gününden bu yana alanda olduğunu şu sözlerle aktardı:

Bizler, birinci günden bu yana milletimizle yan yana, tek yürek halinde gece-gündüz alanda uğraş etmeye devam ediyoruz..

“Sayısız iftira ve çarpıtmalarınıza bir yenisini daha eklemişsiniz”

Nebati, Akşener’i etiketlediği yanıtında “Bugün bir konuşmanızda, sayısız iftira ve çarpıtmalarınıza bir yenisini daha eklemişsiniz.” diyerek şu paylaşımı yaptı:

Şahsımı maksat alarak birtakım ithamlarda bulunmuşsunuz. Peşinen söyleyeyim, asıl sorun anaokulu düzeyindeki teşbihinizle söz ettiğiniz üzere “Nemo” olmakta değil. Asıl sorun, gerçekleri daima çarpıtarak bir çıkar elde etme arayışında olmanızdır.

Anlaşılan, siz hırslarınız uğrunda, her yol mübah anlayışıyla ilerlerken, partinizde yaşanan kopuş ve istifaların çıkardığı gürültüyü bastırabilmek için ucuz benzetmeler, çarpıtma ve iftiralardan medet uman bir pozisyondasınız.

Ülkemizde sarsıntı afetlerinin, sel afetlerinin yaşandığı bir süreçte, sizler masaların etrafında ikbal pazarlıkları yapıp, tiyatro sahnelerini aratmayacak oyunlarla masadan güya kalktığınızda, kulağınızdan tutup o masaya sizi tekrar kimler oturttuysa onlara söyleyin, bizler, birinci günden bu yana milletimizle yan yana, tek yürek halinde gece-gündüz alanda uğraş etmeye devam ediyoruz.

“Vatandaşlarımıza verdiğimiz kelamları yerine getirmek için çalışıyoruz”

Bizler, EYT’li vatandaşlarımıza verdiğimiz kelamı tutmak için çalışıyoruz. 3600 Ek Gösterge için çalışıyoruz. Emeklilerimizi bir nebze rahatlatabilmek için çalışıyoruz. Depremzede ve selzede vatandaşlarımızın yaralarını her bakımdan en uygun formda sarmak için çalışıyoruz.

“Göstermelik fotoğraflar çektirdikten sonra konforlu genel merkezlerimize kaçmıyoruz”

Öyle sizler üzere afet bölgesine gidip steril ve göstermelik fotoğraflar çektirdikten sonra çabucak konforlu genel merkezlerimize kaçarak koltuk kapmaca oynamıyoruz.

Esasen başınızı şahsî ikbal hesaplarınızdan kaldırıp etrafınıza şöyle bir baksanız bunların tümünü siz de aslında çok net bir halde göreceksiniz. Şayet “Yok, ben başımı vilayetle de gömmeye kararlıyım” diyorsanız siz zahmette bulunmayın, afetzede vatandaşlarımız için gecikmeksizin attığımız adımların bir kısmını bu kontaktan çabucak okuyabilirsiniz:

https://ms.hmb.gov.tr/uploads/2023/03/Asrin-Felaketi-Sonrasi-Hazine-ve-Maliye-Bakanligi-Olarak-Atilan-Adimlar.pdf

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir