Gazeteci Gürkan Hacır, Kemal Kılıçdaroğlu ile Muharrem İnce görüşmesini kıymetlendirdi

Magazin Nis 01, 2023 Yorum Yok
Özel İçerik

Cumhurbaşkanlığı seçimine az bir vakit kala muhalefette gündem hayli hararetli..

Son olarak Millet İttifakı’nın adayı Kemal Kılıçdaroğlu, muhalefette oyları bölmekle suçlanan 100 bin imzayı toplayarak Cumhurbaşkanı adayı olma hakkını elde eden Memleket Partisi Genel Lideri ve Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce’yi ziyaret etti..

Adaylıktan vazgeçmesi için yapılan baskılar sonrası görüşmenin seyrinin nasıl olacağı merak edilirken, İnce’nin ortak basın toplantısının akabinde Kılıçdaroğlu’nu “Hoş geldiniz, güle güle” ifadeleriyle uğurlaması, siyasetin gündemine oturdu.

Anketlere nazaran aldığı oyların birçoklarının muhalefet tabanından gelen İnce, adaylıktan çekilmedi.

Ensonhaber de, Kılıçdaroğlu-İnce görüşmesini muhalefete yakınlığıyla bilinen gazeteci Gürcan Hacır’a sordu.

“Bilgi aldım, görüşmede ‘Adaylıktan çekil’ üzere konuşmalar yaşanmamış”

Görüşmenin kamuoyu beklentisini karşılamadığını vurgulayan Hacır, şu tabirleri kullandı:

Dün Memleket Partisi Genel Lideri Muharrem İnce ile CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu bir ortaya geldi. Bütün gözler o doruktaydı. Yarım saatlik bir görüşme planlanmıştı fakat heyetlerle yapıldığı için 1 saat sürdü.

Görüşme sonrası bir basın açıklaması yaptılar lakin çok şaşırtan bir gelişme, basın açıklamasında adaylıklara ve ittifaka ait rastgele bir açıklama gelmedi.

Daha sonra ince TV100’den Ece Üner’e bağlandı ve bu mevzu gündeme gelmedi dedi. Ben de evvel diplomatik bir şekille kamuoyuyla paylaşmıyorlar diplomatik bir görüşme mi sürüyor diye düşündük.

O odada bulunan bireylerden de bilgiler aldım, bu hususlar gündeme gelmemiş. Adaylıktan çekil, biz aday olalım yahut sen ol destekleyelim üzere konuşmalar geçmemiş. Dışarı çıktılar açıklama yaptılar, kamuoyu da şaşkın bir halde bekledi.

“Muharrem İnce’nin kendisine bakanlık verilmesi karşılığında adaylıktan çekileceği bir iddiaydı”

Deprem ve sandık güvenliği konuşulmuş lakin İnce’nin adaylıktan çekilmesi gündeme gelmemiş. Daha sonra bir gazeteci ağabeyimiz bir argüman ortaya attı, Muharrem İnce adaylıktan çekilecek ve kendisine karşılığında bir cumhurbaşkanı yardımcılığı, bir bakanlık ve belirli sayıda da milletvekili garantisi istiyor üzere bir argümandı bu.

“Biz 4 adaylı bir seçime hazırlanıyoruz artık”

Memleket Partisi’ndeki kaynaklarıma durumu teyit ettiğimde bu türlü bir şeyin olmadığını söylediler. Artık bu saatten sonra adaylıktan çekilmek pek mümkün değil. Biz 4 adayla seçime gireceğiz üzere gözüküyor. Muharrem İnce ile bir pazarlık yok. 4 adaylı bir seçime hazırlanıyoruz artık.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir