Erzincan’dan CHP’nin adayı olan Mustafa Sarıgül milletvekili seçildi

Siyaset Haberleri May 16, 2023 Yorum Yok

Türkiye, bahtını belirlemek için sandığa gitti.

Cumhurbaşkanlığı ve milletvekili seçimleri için 973 ilçe, 1094 ilçe seçim heyetinde 191 binden fazla sandık kuruldu.

Oy verme süreçlerinin sona ermesinin akabinde ardından ülke genelinde oy sayımına başlandı.

Sarıgül tekrar vekil oldu

Cumhuriyet Halk Partisi’nin Erzincan birinci sırada aday gösterdiğiTürkiye Değişim Partisi (TDP) Genel Lideri Mustafa Sarıgül, resmi olmayan sonuçlara nazaran vekil oldu.

Sandıkların yüzde tamamının açıldığı kentte CHP’nin oy oranı yüzde 36.32, AK Parti’nin oy oranı ise yüzde 38.42 görünüyor.

“İnşallah Erzincan kazansın”

Sarıgül, oyunu kullandıktan sonra yaptığı açıklamada, “Siyasiler söyleyeceğini söyledi. Artık sandık ve Erzincan konuşacak. İnşallah Erzincan’ımıza ülkemize güzel ve uğurlu olur, demokrasi kazanır. Seçimin kazananı kaybedeni olmaz, her vakit cennet vatanım ve Türkiyem kazansın. 1071 numaralı sandıktayım, Malazgirtlerden Kocatepe’deyim. Bu sandık da benim için son derece manalı. Atalarımızın, dedelerimizin ve edatlarımızın sandığı. İnşallah Erzincan kazansın, Türkiye kazansın güzel ve uğurlu olsun” tabirlerini kullanmıştı.

1987’de SHP’den seçilmişti

1987 Genel Seçimleri’nden evvel yapılan ön seçimde en yüksek oyla liste başı olurken seçmenin kullandığı tercihli oyların da birçoklarını alarak Sosyaldemokrat Halkçı Parti (SHP) listesinden TBMM 18. Periyot İstanbul Milletvekili seçilmiş, Türkiye’nin en genç milletvekili olarak SHP Genel Lideri Erdal İnönü ile birlikte parlamentoda vazife yapmıştı.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir