Erem Şentürk: Sadullah Ergin, FETÖ’nin yargı yapısını ayağa kaldıracak

Siyaset Haberleri Nis 24, 2023 Yorum Yok
ensonhaber.com

Türkiye seçime odaklandı.

Milyonlarca seçmen 14 Mayıs’ta sandığa gidecek.

Resmi süreç başlarken partilerin listeleri de katılaştı.

Yüksek Seçim Heyeti’ne teslim edilen listelerde en dikkat çeken isim ise DEVA Partili Sadullah Ergin oldu.

DEVA, Gelecek ve Saadet partilerinin CHP listelerinden seçime girme kararından sonra Ergün Ankara’dan aday oldu.

Büyük reaksiyon çeken gelişmeyi Ensonhaber.com’un YouTube kanalında her akşam 18.00’de yayınlanan Gündem Özel kanalına katılan gazeteci Erem Şentürk kıymetlendirdi.

“FETÖ’yü tekrar ayaklandıracak”

Ergin’in yansılara karşın listeden çıkartılmamasının çok değerli bir temsil güceünden gelmediğini belirten Şentürk, Ergin’in Millet İttifakı iktidarında FETÖ’nün yargı yapılanmasını tekrar ayağa kaldıracak isim olduğunu söyledi.

Şentürk şöyle konuştu:

Sadullah Ergin ne iş yapacak? Neden bu kadar değerli? Neden vazgeçilemiyor Ergin’den? Çılgınlar üzere oylar mı getirecek? Bir tane işi var bu adamın. Bunu anlayan CHP’li çabucak konuyu da anlıyor.

CHP’nin bütün yetkilileri seçim vaadi olarak diyor ki KHK’lıları özgür bırakacağız. Ne anladık burada? FETÖ’cüler özgür. Pekala ne olacak bu FETÖ’cüler? Tekrar devlete yerleşecek.

Nasıl yerleşecekler? Öğretmenler öğretmen olacak, yargıçlar, savcılar, polisler ve yargıdaki FETÖ’cüler… Pekala kimin nereye nasıl yerleşeceğini en güzel kim biliyor?

İşte Sadullah Ergin’i değerli yapan yer başladı. Ergin, yargıdaki FETÖ yapısını yine ayağa kaldıracak anahtar isim. O planı biliyor ve tertibi yapıyor. FETÖ’nin yargını ele geçirme planının başat rolü olacak o yüzden çok değerli.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir