Davut Güloğlu: Yavuz Ağıralioğlu’nu yanımızda görmek isteriz

Siyaset Haberleri Nis 09, 2023 Yorum Yok
ensonhaber.com

Geçtiğimiz günlerde UYGUN Parti’den istafa ettiğini açıklayan Yavuz Ağıralioğlu partisinden reaksiyonlar almıştı.

Güloğlu ve Ağıralioğlu buluşması

Ardından Ağıralioğlu, Yine Refah Partisi Genel Lider Başdanışmanı Davut Güloğlu ile bir iftar yemeğinde bir ortaya gelmişti.

Görüşmenin fotoğrafını toplumsal medya hesabından paylaşan Güloğlu’na yansılar gelmiş, yansılar üzerine ise Güloğlu, fotoğrafı silmek zorunda kalmıştı.

Gözden Kaçmasın Yavuz Ağıralioğlu, Yine Refah Partili Davut Güloğlu ile görüştü Haberin Detayları

“Sadece arkadaşımla iftar yaptım”

Ardından Güloğlu toplumsal medya hesabından yaptığı açıklamada buluşmanın yalnızca bir iftar yemeği için olduğunu belirtip, “Kıymetli arkadaşlar, Dün akşam bir iftar yemeğinde; vekilimiz ve arkadaşım @yavuzagiraliog ile bir ortaya geldik. Gördüm ki; çabucak siyasi bir sebep arayanlar olmuş. Yalnızca arkadaşımla iftar yaptım. Buna öteki bir isim koymak isteyenleri anlayamıyorum. Ayıptır..” demişti.

Tüm bu gelişmelerin akabinde olayı daha da aydınlatabilmek için Ensonhaber canlı yayınına bağlanan Güloğlu, İlker Koç’un sorularını cevapladı.

Ağıralioğlu ile buluşmaları hakkında konuşan Güloğlu şu sözleri kullandı:

“Dostumuz Yavuz beyefendi ile iftar yemeğinde bir ortaya geldik. İftar yemeğinde hoş sohbetlerimiz, muhabbetlerimiz oldu. Yemekteki fotoğrafı paylaştık başımıza da iş açtık. Sabaha kadar telefonum susmadı. Yavuz beyin telefonu da susmadı. Yoğunluktan ötürü ister istemez resmi kaldırdım. Neler yapabileceğimizi, nasıl yol alabileceğimizi konuştuk. Deneyiminden istifade ettik.”

“Yavuz beyefendisi tabiki isteriz neden istemeyelim”

İlker Koç’un, “Yavuz Bey’i kendi saflarınızda görmek istermiydiniz?” sorusunu ise Güloğlu şöyle cevapladı:

“Yavuz beyefendiye bizimle ol diye teklifimiz olmadı ancak latifeyle karışık bizimle birlikte olmanızı isteriz dedik. Yavuz beyin dik duruşundan ötürü bizim görüşlerimiz birbirine yakın. Yavuz beyefendisi tabiki isteriz neden istemeyelim. O yüzden fikirde, zikirde anlaşıyoruz. Siyasi bakış açımızda yakın neden olmasın. Kapımız açık. Donanımından faydalanabiliriz.”

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir