BBP önderi Mustafa Destici’den emekli maaşı yorumu: 11 bin lirayı geçecek

Siyaset Haberleri May 03, 2023 Yorum Yok
AA & Ensonhaber

Türkiye, 14 Mayıs’ta sandık başına gidecek..

Sayılı günlerin kaldığı seçimle ilgili siyasi partiler de çalışmalarını sürdürüyor.

Bu kapsamda Cumhur İttifakı üyesi Büyük Birlik Partisi (BBP) önderi Mustafa Destici, İstanbul Pendik’te bir toplumsal tesiste sivil toplum kuruluşu (STK) temsilcileriyle bir ortaya geldi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, temmuzda enflasyon farkı yanında, refah hissesi artışını da dikkate alan bir düzenlemeyi duyurarak hem memurlara hem de emeklilere müjde vermişti.

Hayat pahalılığına değinen Destici de, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarını destekledi.

“En düşük emekli maaşı, 11 bin lirayı geçecek”

Destici, şu tabirleri kullandı:

Hayat pahalılığı karşısında emeklilerimiz ne istiyor. Maaşları artsın istiyor. Artırıldı fakat inşallah temmuzla birlikte en düşük emekli maaşı, minimum fiyatın üzerine çıkarılacak ve 11 bin lirayı geçecek.

İlginizi Çekebilir Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan memurlara ve emeklilere düzenleme Haberin Detayları

“PKK, PYD, YPG ismiyle Amerika dayanağıyla orada bir terör devleti kurmaya kalktı”

Öte yandan teröristlerin İHA ve SİHA’ların kaygısından başlarını mağaraların dışına çıkaramadığını, bilhassa Irak’ın ve Suriye’nin kuzeyinde harekatların devam ettiğini lisana getiren Destici, kelamlarını şöyle sürdürdü:

Suriye’nin kuzeyinde neden Fırat Kalkanı, Zeytin Kolu, Barış Pınarı harekatlarını yaptık? Zira PKK, PYD, YPG ismiyle, Amerika dayanağıyla orada bir terör devleti kurmaya kalktı. Türkiye, evvel Fırat Kalkanı Harekatı’nı yaparak bıçak üzere kesti, sonra Zeytin Kolu Harekatı ve Barış Pınarı harekatlarıyla adeta sonlarımızın 40 metre ötesine süpürdü attı.

“Kılıçdaroğlu ne diyor? PKK orada olsun, devlet kursun diyor”

Destici, “Şimdi bu yedili masanın cumhurbaşkanı adayı Kılıçdaroğlu ne diyor? ‘Suriye’nin kuzeyinde bir oburu olacağına PYD olsun’ diyor. PYD kim, PKK. Yani ‘PKK orada olsun, devlet kursun’ diyor. Neden zira ABD, Batı o denli istiyor. Neden? Şu anda seçim ittifakı yaptı ve Kılıçdaroğlu’nu destekleyeceklerini açıklayan Kandil ve HDP o denli istediği için bunu açıklıyor.” tabirlerini kullandı.

Bugün Ankara’da yapılan İstikbalin Yüzyılı Tanıtım Programı’nda savunma endüstrisinin 5 gurur yapıtı olan ANKA-3 Muharip İnsansız Savaş Uçağı, ATAK-2 helikopteri, GÖKBEY helikopteri, Hürjet ve Ulusal Muharip Uçağı KAAN’ın Türkiye ile dünyaya tanıtıldığını belirten Destici, bu yapıtların iyi ve uğurlu olmasını diledi.

“Belki her arayan bulamaz lakin bulalar arayanlardır”

Destici, Türkiye’nin güçte dışa bağımlılığını ortadan kaldırmak için atılımlar yaptığına dikkati çekerek, şöyle devam etti:

Sondaj gemileriyle Doğu Akdeniz’de, Karadeniz’de gaz, petrol aradı. Karada da petrol aradı ve sonuçta ne oldu? Arayan bulur. Tahminen her arayan bulamaz fakat bulanlar arayanlardır. Evvel 350 milyar metreküp, sonra 540 milyar metreküpe çıktı, sonra 750 milyar metreküp oldu. Pekala nominal bedeli ne kadar? 1 trilyon dolar. Pekala bugün bizim iç, dış borcumuz ne kadar, 460 milyar dolar.

Sadece devletin borcu değil, özel, kamu dahil… Bunun iki katından fazla pahası olan gaz bulundu. Bakın hanımefendi, Sayın Akşener ‘Gerçekten gaz bulundu mu, sanki çıktı mı?’ diyor. Tamam bu hanımların bir kuşkucu tarafı olur ancak gazda da olmaz. Adamdan kuşkulan da gazdan niçin kuşkulanıyorsun?

“Kandil’deki ittifak ortaklarınıza gaz yok. Onlara ne var? İHA, SİHA var”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, 1 yıl boyunca konutlarda, mutfaklarda ve sularda kullanılan gazın, 1 ay boyunca da bütün gaz kullanımının parasız olduğu muştusunu paylaştığını aktaran Destici, “Şimdi diyorum ki Sayın Akşener sana da ücretsiz, Kılıçdaroğlu’na da parasız, Babacan’a da ücretsiz, Karamollaoğlu’na da ücretsiz. Hepinize ücretsiz ancak PKK’lı yol arkadaşlarınıza, Kandil’deki ittifak ortaklarınıza gaz yok. Onlara ne var? İHA, SİHA var.” diye konuştu.

Destici, 14 Mayıs’ta Türkiye’nin tarihi bir seçime gittiğinin altını çizerek, bu seçimde Cumhurbaşkanı Erdoğan’a ve BBP’ye takviye verilmesini istedi.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir