ÂLÂ Parti milletvekili adayı Mehmet Ali Uykur, partisinden istifa etti

Siyaset Haberleri May 12, 2023 Yorum Yok
AA & Ensonhaber

İYİ Parti İstanbul 3. Bölge milletvekili adayı Mehmet Ali Uykur, hem adaylıktan hem de partisinden istifa ettiğini açıkladı.

Mehmet Ali Uykur, yaptığı açıklamada, son günlerde yaşanan kimi siyasi olaylardan rahatsızlık duyduğunu söz etti.

Millet İttifakı’nın daima HDP’yle anılması, terör örgütlerinin mitinglere iştirak etmesi üzere sebeplerden ötürü bir açıklama yapmayı öngördüğünü kaydeden Uykur,

Altılı masa şu anda terörün gölgesinin düştüğü bir kumar masasına dönüşmüştür. ÂLÂ Parti de şu anda altılı masanın dayatmalarına maruz kalmıştır. Bu dayatmalarla alakalı adeta bizim partimize pusu kurulmuştur ve bunların hepsine neden göz yumulduğunu anlamakta zahmet çekiyorum.

ifadelerini kullandı.

Uykur, GÜZEL Parti’ye 2021’de toplam 10 bin üye kaydı yaparak geçtiğini, bu süreçten sonra partiye toplamda 20-25 bin üye kazandırdığını lisana getirdi.

Devlet tarafından okutulan ve yetiştirilen, devletini, vatanını, milletini her şeyin üstünde tutmuş bir Türk genci olduğunu vurgulayan Uykur, bu nedenle duyduğu rahatsızlıkların had safhaya geldiğini kaydetti.

“FETÖ’den atılmış bir insanı getiriyor, kendisine özel kalem yapıyor”

Partisinin son periyotlardaki tavrından son derece rahatsızlık duyduğunu vurgulayan Uykur, şöyle devam etti:

Parti içerisinde anlamadığım ve nitekim rahatsız olduğum çok önemli mevzular var. Bilhassa FETÖ konusunda Sayın Genel Liderimiz Meral Akşener KHK’dan, FETÖ’den atılmış bir insanı getiriyor, kendisine özel kalem yapıyor. Bir oburu FETÖ’yle daima ismi anılan eski İstanbul Vilayet Lideri olsun, şu anda kendisinin başdanışmanı, aile mensuplarının, kendisinin daima bu çeşit FETÖ kümesiyle ismi anılmasına karşın neden bu kadar hala tutulduğunu anlamakta zahmet çekiyorum. Başka taraftan İngiliz Mason Locası’na hizmet eden ve onlarla diyalog halinde olan birtakım insanları da sekreter yapıyor. Ayrıyeten kimi milletvekili adaylıklarında, insanlarda had safhada olan dedikodular var. Bunların başında Sakarya Milletvekili Ümit Dikbayır var. Yani bu insanların ismi bu kadar şaibe altındayken neden Genel Liderimiz hala bunları en yakınında tutuyor, lemi bunları da anlamakta zahmet çekiyorum.

“Hayatım terörle uğraşla geçti”

Bunlardan bir oldukça rahatsız olduğunu vurgulayan Uykur,

Benim hayatım FETÖ’yle, terörle, PKK ile uğraşla geçti. Ben şu anda Millet İttifakı’nın HDP ve PKK ile diyalog halinde olmasından inanılmaz derecede rahatsızım. Mutlaka ve muhakkak kabul etmeyeceğim bir husustur.

diye konuştu.

“Herkes, terörün gölgesinin düştüğü Altılı Masa’dan mutlaka uzak dursun”

ifadelerini kullandı.

Bölücü teröre prim veren ve bölücülüğe tatlılık yapanlara en hoş yanıtı Türk Milleti’nin sandıkta vereceğini kaydeden Uykur,

Biz vatanına, milletine bağlı Türk evlatlarıyız. Bu sebeple şu anda benimle bir arada 10 bin üyeyle başlayıp, 20-25 bin üyeye çıkan bütün dostlarıma da buradan selam ediyorum ve istirhamda bulunuyorum. Herkes terörün gölgesinin düştüğü kumar masası olan, şu anda kumar masasına dönüşen altılı masadan katiyetle uzak dursun.

değerlendirmesinde bulundu.

Bu rahatsızlıklarından ötürü ÂLÂ Parti İstanbul milletvekilliği adaylığından ve partisinden istifa ettiğini duyuran Uykur,

Vatan, millete karşı kim varsa, FETÖ’yle, HDP, PKK’yla irtibatlı bırakın tıpkı ortamda nefes almayı onların hiç birini kabul etmiyoruz.

şeklinde konuştu.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir