Yusuf Yazıcı yine CSKA’ya gidebilir

Spor Haberleri Nis 28, 2023 Yorum Yok

Trabzonspor’un dönem başında Fransız takımı Lille’den kiraladığı Yusuf Yazıcı, beklentilerin uzağında kaldı.

Bordo-mavili kadroyla bu dönem 20 maça çıkıp, 5 gol ve 1 asistlik performans gösteren Yazıcı’nın dönem sonunda Fransız kulübüne geri dönmesi bekleniyor. Lakin Fransız grubu de mukavelesinin bitimine 1 yıl kalan Yusuf’u satıp, para kazanmak istiyor. Bu satış planının en değerli aktörlerinden birinin de Rusya’nın CSKA takımı olması dikkat çekiyor.

CSKA teşebbüslere başladı

Ruslar, CSKA’da unutulmaz bir devir geçiren Yusuf’un geri dönüşü için şimdiden teşebbüslere başlamış durumda. Lakin bunun için öncelikle Lille kulübüyle muahedeleri gerekiyor.

Trabzonspor’un 500 bin euro kiralama fiyatı ödediği Yusuf Yazıcı’nın transfermarkt pahası 11.5 milyon euro. Lakin CSKA’nın kontratın bitimine 1 yıl kalması nedeniyle oyuncuyu çok daha düşük bir maliyete alma hesabı içinde olduğu belirtiliyor.

Menajeri: Vakti gelince konuşacağız

Konuyla ilgili Rus basınına konuşan Yusuf Yazıcı’nın menajeri Adem Cebeci söylentileri doğruladı. Cebeci şu açıklamayı yaptı:

“Yusuf Moskova’yı çok sevdi ancak Türkiye’de dönem devam ediyor. CSKA’ya muhtemel bir geçişten lakin dönem sonunda bahsetmek mümkün olacak. Rus hayranların Yusuf’a olan hürmet ve sevgileri karşılıklı, o da sizin ülkenizi çok seviyor. Artık Avrupa’dan birçok ekip onunla ilgileniyor. Vakti geldiğinde, nasıl biteceğini göreceğiz.”

CSKA’da çok seviliyor

Yusuf Yazıcı, CSKA forması giydiği devirde yalnızca 12 maça çıkmasına karşın harika bir katkı yapmıştı.

Bu müsabakalarda 8 gol atıp, 2 de asist yapan Yusuf, CSKA taraftarının sevgilisi haline gelmişti.

Lille ile kontratı Haziran 2024’e kadar devam ediyor. Rus grubu daha evvel de tekraren Yusuf’u transfer etmek için teşebbüslerde bulunsa da o tercihini Trabzonspor’dan yana kullanmıştı.

Ancak Karadeniz grubunda umduğunu bulamadı. Rusya’da yeni dönem transfer periyodu 1 Temmuz’da başlıyor.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir