Yeni çıkan kitaplardan dört okuma önerisi

Genel Nis 08, 2023 Yorum Yok
ensonhaber.com

İthaki Yayınları tarafından basılan kitaplarda bu hafta. Yeni çıkan, raflardaki yerini alan kitapları siz okurlara sunuyoruz.

Bol kitaplı günler diliyoruz…

Pandora’nın Küpü

İokaste’nin Çocukları yapıtıyla tanınan muharrir Natalie Haynes, Pandora’nın Küpü’nde bu kabuklaşmış kalıbın nasıl farklı formlara büründüğü ve bürünebileceği üzerine detaylı, akıcı bir sorgulamaya girişiyor, perspektifi bu bayanlar üzerinden baştan kurmayı deniyor.

Beyaz Gözyaşları

Hari Kunzru’nun ırkçılık ve ayrımcılık üzere bahislere ışık tutan romanı Beyaz Gözyaşları’nın merkezinde ise blues müziğe takıntılı olan ve keşfettikleri gizemli bir müzikçinin peşine düşen Seth ve Carter isimli iki genç ve hırslı müzisyenin öyküsü yer alıyor. Onların atıldıkları tansiyonlu macera, nihayetinde Amerikan toplumunun sömürüyle yoğrulmuş karanlık tarafını ortaya çıkarıyor.

Fil

Martin Suter, uzun yıllar boyunca reklam ajanslarında kreatif yöneticilik ve metin müellifliği yaptıktan sonra, 1997 yılında, kendisi fakat kırk dokuz yaşındayken yayımlanan birinci romanıyla büyük muvaffakiyet elde etti. Köşe yazıları, senaryoları ve tiyatro oyunlarıyla da tanınan Suter’in onuncu romanı Fil ise muharririn milletlerarası çoksatanlarından biri.

Denize Söylediğim Şarkılar

Deniz Ceren Türkkan, birinci kitabı Düş Mesafesi’nden sonra bu kere bir romanla selamlıyor okuru. Denize Söylediğim Şarkılar’da, yüzyıllardır anlatılagelen aşk kıssalarını sahipleniyor Türkkan; sevgiye, tutkuya, kıskançlığa ve ihanete dair derin cümleler kuruyor. Kendini denize teslim eden bir bayanın ve denizden medet uman bir erkeğin müziğini söylüyor.

Kitap sayfası için bağlantı:

ergul.tosun@ensonhaber.com

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir