Yavuz Ağıralioğlu, Uygun Parti’yi topa tuttu: Kandil’den gelen açıklamalara sessizler

Gündem May 11, 2023 Yorum Yok
ensonhaber.com

Yavuz Ağıralioğlu, altılı masada yaşanan adaylık krizi sonrası zehir zemberek bir açıklama yapmıştı.

Altılı masanın partisine tuzak kurduğunu söyleyen Ağıralioğlu, Millet İttifakı’nın HDP ile olan yakınlığına isyan etti.

Terörün gölgesinin düştüğü yerde olmayacağını söyleyen Ağıralioğlu,“Millet tercihiyle baş başa kalamamış, tercih sıkışmıştır. Kurduğumuz masada bize pusu kuruldu. Biz terörün gölgesinin düştüğü yerde olmayız. HDP, Türk demokrasisinin şantajcısına dönüşmüştür. Çocuk katilini övenle kazanmaktansa kaybedelim.”dedi.

Ağıralioğlu daha sonra bir açıklama daha yaparak Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Kemal Kılıçdaroğlu’na oy vermeyeceğini duyurdu.

PKK’nın kelamda yönetici kanadının Kemal Kılıçdaroğlu’nun adaylığına dayanak davetleri yaptığı süreçte Yavuz Ağıralioğlu’ndan yeni bir açıklama geldi.

Kemal Beyefendi kazanırsa siyaset sıkışır: Çabucak parti kurmak zorunda kalabilirim

Gazeteci Hande Fırat’a konuşan Ağıralioğlu, Kemal Kılıçdaroğlu’nun seçimi kazanması durumunda siyaset kulvarının sıkışacağını belirtti.

Kılıçdaroğlu’nun kazanması durumunda parti kurmak zorunda kalabileceğini de söyleyen Ağıralioğlu, “Kemal Beyefendi kazanırsa, bu çıkarın siyaset kulvarını sıkıştıracağını düşünüyorum. O yüzden bir sonraki seçim, erkene alınmak zorunda kalacaktır. Kemal Beyefendi kazanırsa çabucak parti kurmak zorunda kalabilirim” biçiminde konuştu.

“Değişiklik isteyenler çocuklarımızın katillerinden medet umuyor”

“İktidar değişikliği yapmak isteyenlerin, çocuklarımızın katillerinden medet ummaları utanç vericidir” diyen Ağıralioğlu, Kandil’den yapılan açıklamalara dikkat çekti.

PKK’nın kelamda yönetici kanadından gelen takviye açıklamaları karşısında Âlâ Parti’nin sessiz kaldığını tabir ederek, hain terör örgütünün ataklarını durdurmasının altını çizdi.

Kandil’den açıklama geliyor: Âlâ Parti bir şey demiyor

Ağıralioğlu, Kılıçdaroğlu kanadının PKK ile çatışmasızlık konusunda oturup konuştuğunu lisana getirerek şunları söyledi:

“Bakın, Kandil’den açıklama geliyor: Faşizme karşı omuz omuza… Düzgün Parti’den bekliyorum ki bir şeyler desinler. ‘Çatışmasızlık’ ilan etmiş PKK. Neymiş? Sürece zeval gelmesinmiş… Süreç dedikleri şey de Kemal Bey’in adaylığı… Bunlar oturdu, konuştu muhakkak ki..”

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir