Vedat Alim’den otobüsçü esnafa müjde

Gündem May 12, 2023 Yorum Yok
İHA

14 Mayıs seçimlerine sayılı günler kala, siyasi partilerin ve adayların çalışmaları devam ediyor..

Bu kapsamda Çalışma Toplumsal Güvenlik Bakanı ve Ankara Milletvekili Adayı Vedat Alım, Ankara’da esnaf ziyaretlerini sürdürüyor..

Altındağ’da AK Parti Ankara Vilayet Başkanlığı koordinesinde otobüs ve minibüsçülerle bir ortaya gelen AK Parti Ankara Vilayet Lideri Hakan Han Özcan ile Çalışma Toplumsal Güvenlik Bakanı ve Ankara Milletvekili Adayı Vedat Alım, Ankara Minibüsçüler Esnaf Odası ve Özel Halk Otobüsçüler Esnaf Odasını ziyaret ederek çeşitli muştular verdi.

“Esnafımızın kederi ve meselesini çözmek bizim için en büyük görevimizdir”

AK Parti Ankara Vilayet Lideri Özcan, yaptığı konuşmasında şu tabirleri kullandı:

Esnafımızın kaygısı ve meselesini çözmek bizim en büyük misyonumuzdur. Esnaflarımız Türkiye iktisadının can damarını oluşturuyor. Ayakta yolcu sorunu dolmuşçu esnafımızın en büyük problemidir. 11 artı 3’ü de bir kural haline getireceğiz. Bu düzenleme ile esnafımız daha rahat hareket edecek. Ayrıyeten dolmuşçu esnafımıza yeni araç alımında KDV muafiyeti yapılacak. Pürüzü rampası ile ilgili düzenlememizi de yapacağız, teknolojisi uygun olmayan araçların yenilenmesini sağlayarak uygun kredilerle esnafımızı destekleyeceğiz.

Ayrıca sürücülerin sigortalı olma müddetini 1 günden 1 haftaya yaydık. Hiçbir esnafımızın bunu suiistimal etmeyeceğini biliyoruz. Bizim için bütün vilayet, ilçe liderlerimiz teşkilatımızın en alt kademesinden en üst kademesine kadar herkes kıymetlidir. Lakin görüyorum ki Hakan Lider, Ankara için bir öteki bedelli. Sizin için pahalı olan bizim için de değerlidir. Sizin gönlünüzde yer edinen bir kişi bizim başımızın tacıdır.

Otobüsçü esnafa müjde: Gelir dayanağında bir artış daha yapacağız

Çalışma ve Toplumsal Güvenlik Bakanı Vedat Alım de otobüsçü esnafına muştular verdi.

Bakan Alım, şu sözleri kullandı:

Otobüsçü esnafımıza gelir takviyesinde bir artış daha yapacağız. Ayrıyeten seçim sonrası fiyatsız taşıma konusunda da bir düzenleme yapmayı planlıyoruz. Yeni araç alımlarında sağlanan muafiyetlerden otobüsçü esnafımızda faydalanacak.

Sigortalı emekçi sorununu de çözdük. 1 gün evvelden yapılması planlanan müracaatlar 1 haftaya yayılacak. Bu da esnafımızın ceza yemesinin önüne geçecek.

“Türkiye’nin bağımsızlığını temsil eden Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’dır”

14 Mayıs seçimlerinin kıymetine vurgu yapan Alım, şöyle devam etti:

Sizin sıkıntılarınızı çözmek bizim vazifemiz. Bu seçim bir varlık yokluk seçimidir. Rastgele bir seçime benzemiyor bu seçimler. Türkiye’nin düşmanı ABD bu coğrafyayı parçalayıp bölmek için, Irak’ta, Suriye’de silahlandırdığı bir katil sürüsü var. O sürüye karşı, ABD projesine karşı Türkiye’nin bağımsızlığını temsil eden Sayın Cumhurbaşkanımızdır. Onlarla ortak olan, koalisyon kuranlara karşı duran bir Cumhurbaşkanımız var.

Bizim uğraşımız Türkiye çabasıdır. Gazi Mustafa Kemal Paşa nasıl Batı ve emperyalistlere karşı uğraş verip kazandıysa bugün de tıpkı çabayı veren Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’dır.

“EYT mağduriyetini nasıl giderdiysek bu sorunu da gidereceğiz”

Esnaf emeği ile sermayesi ile hizmet eden insandır. Minibüsü ile otobüsü ile hizmet eden insandır. Onların en uygun kaidelerde sigorta sistemi ile kredi sistemi ile mülkiyet hakları ile en uygun hizmeti vermelerini sağlayacağız. Esnafımız Türkiye’nin kalkınması ve güçlenmesi için en değerli kaynaktır. Bu kaynağın israf edilmeden geliştirilmesi lazım. Bunun için mülkiyet hakkı teminat altına alınacaktır. EYT’nin mağduriyetini nasıl giderdiysek bu sorunu da gidereceğiz. Hasebiyle taksilerimizin, dolmuşlarımızın, otobüslerimizin mülkiyet haklarını geriye hakikat düzenleme yaparak teminat altına alacağız.

Yasal çalışmamız yapılmıştır. Otobüsçü esnafımıza gelir takviyesinde bir artış daha yapacağız. Ayrıyeten seçim sonrası fiyatsız taşıma konusunda da bir düzenleme yapmayı planlıyoruz. Yeni araç alımlarında sağlanan muafiyetlerden otobüsçü esnafımızda faydalanacak. Sigortalı emekçi sorununu de çözdük. 1 gün evvelce yapılması planlanan müracaatlar 1 haftaya yayılacak. Bu da esnafımızın ceza yemesinin önüne geçecek.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir