Vatikan: Papa’nın yarın sabah taburcu edilmesi bekleniyor

Gündem Nis 02, 2023 Yorum Yok
AA

Çarşamba günü Roma’daki Gemelli hastanesine kaldırılan 86 yaşındaki Papa Franciscus’un sıhhat durumu dünya çapında 1.3 milyar Katolik için kaygı kaynağı.

Vatikan Basın Sözcüsü Matteo Bruni, nefes darlığı şikayeti nedeniyle Roma’daki Gemelli Hastanesi’ne kaldırılan Papa’nın durumuna ait yazılı açıklama yaptı.

“Gazete okudu ve işine geri döndü”

Bruni, Papa’nın klinik bulgularının düzgüne gittiğini ve akşam yemeğinde hastanede kendisine yardımcı olan hekimler, hemşireler, asistanlar ve jandarma işçisiyle pizza yediğini belirterek şu tabirleri kullandı:

Bu sabah kahvaltıdan sonra biraz gazete okudu ve işine geri döndü. Papa Hazretlerinin bu sabah yapılan son testlerin sonuçlarının akabinde yarın Santa Marta’daki konutuna dönmesi bekleniyor.

Ayine katılması bekleniyor

Bruni, Papa’nın yarın hastaneden ayrılmasının akabinde pazar günü Aziz Petrus Meydanı’nda yapılacak olan Paskalya Yortusu öncesinde kutlanan “Palmiye Pazarı” ayininde hazır bulunmasının beklendiğini kaydetti.

Sözcü Bruni, dün akşam yaptığı açıklamada da Papa Franciscus’a enfeksiyöz bronşit tanısı konulduğunu duyurmuştu.

Diğer yandan, Papa’nın rahatsızlığı sebebiyle gelecek hafta idrak edilecek olan Paskalya Yortusu’nun ayin ve ritüellerini kimin yöneteceği İtalyan basınında merak konusu olmuştu.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir