Ulusal Eğitim Bakanı Özer’in 23 Nisan bildirisi: Türkiye Yüzyılı maksadımıza ilerliyoruz

Gündem Nis 24, 2023 Yorum Yok
AA

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın kutlandığı noktalardan biri de başşehir Ankara oldu.

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, öğretmenlerle ve öğrencilerle Anıtkabir’i ziyaret etti.

Anıtkabir’e ziyaret

Bakan Özer başkanlığındaki bakanlık bürokratları ile öğretmen temsilcileri, öğrenci ve velilerden oluşan heyet, Aslanlı Yol’dan yürüyerek Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün mozolesine geldi.

“İnanç ve itimadımızı tazelemenin kıvancını yaşıyoruz”

Daha sonra Misak-ı Ulusal Kulesi’ne geçen Özer, Anıtkabir Özel Defteri’ne şunları yazdı:

Aziz Atatürk, millet iradesi ve bağımsızlığımızın yegane tecelligahı olan Türkiye Büyük Millet Meclisimizin 103. kuruluş yıl dönümünde bir kere daha huzurunuzdayız. ‘Egemenlik kayıtsız kuralsız milletindir.’ prensibiyle çıktığımız bağımsızlık yolunda aydınlık yarınlarımızın hem en önemli teminatı hem de gerçek sahipleri, evlatlarımızdır.

Onlara armağan ettiğiniz, ışığıyla tüm dünya çocuklarını aydınlatan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı vesilesiyle gelecek jenerasyonlara olan inanç ve itimadımızı tazelemenin kıvancını yaşıyoruz.

Türkiye Yüzyılı vurgusu

Çocuklarımızın dünyaya taraf verecek, kendine inançlı ve donanımlı bireyler olarak yetişmeleri yolunda bize düşen büyük sorumluluğun farkındayız. Ulusal ve manevi bedellerinin şuurunda, üretken, çağın bilgisini özümsemiş ve faziletli bir jenerasyon bize emanet ettiğiniz bu kutsal mirası geleceğe taşıyacaktır.

Bütün çabamız, çocuklarımıza işte bu niteliklere sahip olacakları fırsat ve ortamı sağlamak yolundadır. Ulusal Eğitim Bakanlığı olarak yeni kuşağı eğitimle yüceltme ülküsündeyiz. Esaslı geçmişimizin zenginliğini bilim, kültür, spor, sanat ve teknolojiyle harmanlayan çocuklarımız, bu hoş vatanı işaret ettiğiniz ‘muasır medeniyetler’ düzeyinin üzerine çıkaracaktır.

‘Türkiye Yüzyılı’ maksadımıza ilerlerken ilhamımızı sizin fikirlerinizden, gücümüzü aziz milletimizden ve kararlılığımızı bağımsızlığa olan tutkumuzdan alıyoruz. Ruhunuz şad olsun.

Öğrencilerle sohbet etti

Anıtkabir merdivenlerinde hatıra fotoğrafı çektirilmesinin akabinde Bakan Özer, bayramını kutladığı öğrencilerle bir müddet sohbet etti.

Gözden Kaçmasın Türkiye’de kutlanan birinci 23 Nisan’ın fotoğrafları yayınlandı Haberin Detayları
23 Nisan Bayramı Kolombiya’da kutlandı Haberin Detayları

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir