Uğurcan Çakır’ın alternatifi aşikâr oldu! Trabzonspor, Neftçi Bakü’den kaleci alıyor

Spor Haberleri May 04, 2023 Yorum Yok

Sezon sonunda Trabzonspor’dan ayrılması gündemde olan kaleci Uğurcan Çakır konusunda bordo-mavililerin yeni arayışlara girdiği öğrenildi.

Taka’nın haberine nazaran; Avrupa hayalini gelecek dönem başında gerçekleştirmek isteyen Uğurcan Çakır’ın ayrılması halinde Trabzonspor’un, Hırvat eldiven Ivan Brkic’i transfer etmeye hazırlandığı belirtildi.

Bjelica faktörü tesirli olabilir

Ayrıca Vecernji gazetesinin haberinden edinilen bilgiye nazaran; Brkic’in, Azeri takımı Neftchi Bakü ile kontrat müddeti dönem sonuna kadar. Onunla ilgilenen birkaç kulüp var. Tekrar de Brkiç, Bakü’de memnun. Muhtemelen grubunu değiştirmeyecek. Kulüp de ondan mutlu. Yeni bir kontrat imzalamaya hazır. Fakat Nenad Bjelica’nın Trabzonspor’a geçişi, Türkiye’nin yolunu açabilir.

Trabzonspor’un teklifini kabul edebilir. Ocak 2022’den bu yana Neftçi Bakü’de forma giyen Ivan Brkic, 45 maçta forma giydi. Bu dönem 30 maçta oynayan Brkic toplamda 28 gol yerken, 14 maçta da kalesini gole kapattı.

Uğurcan eski performansından çok uzak

27 yaşındaki kalecinin durumu Uğurcan Çakır’a nazaran şekillenecek. Bu ortada geçen yıl yaşanan şampiyonlukta büyük rol oynayan Uğurcan Çakır’ın, bu sezonki formsuzluğu dikkat çekiyor.

Özellikle son haftalarda inanılmaz goller yiyen Uğurcan Çakır’ın, dönemin kalan kısmında mental olarak toparlanabilmesi ismine birkaç maç dinlendirilmesi gerektiğine vurgu yapılıyor.

Bu mevzuda teknik adam Bjelica’nın nasıl bir atak yapacağı merak ediliyor.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir