Süleyman Soylu: Etrafımızdaki coğrafyayı huzura taşıyacağız

Genel Nis 25, 2023 Yorum Yok
DHA

Bakanlar, milletvekili adayı oldukları bölgelerde seçim çalışmalarını sürdürüyor.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Bayrampaşa’da bulunan Küre Dernekler Federasyonu’nu ziyaret etti.

Dernek binasında Kastamonulularla bayramlaşan Soylu, kalabalık nedeniyle dernek binasının önünde bulunan seçim otobüsünden vatandaşlara seslendi.

“Türkiye’yi bırakın bunlar ufak bir yer bile yönetim edemezler”

Bayrampaşa’da halka seslenen Soylu yaptığı konuşmada şu sözleri kullandı:

Kılıçdaroğlu söylüyor. Diyor ki işte kent hastaneleri israftır. İsraf mı kent hastaneleri? O denli mi? Buna üç tane koyun verseniz, üç koyunu kaybeder. Merak etmeyin. Koyunlar akıllıdır. Onlar akşam yerlerini bulurlar. Fakat o meskenini bulamaz. Artık bu adama Türkiye teslim edilir mi? 15 Temmuz darbesinde havalimanından çıktı. Tankçılarla anlaşıp meskene gidip ayak ayak üstüne oturdu mu? Bu ülkeye maç seyreder üzere 15 Temmuz darbesini seyredenden mi cumhurbaşkanı olur? Yoksa vefatına geliyorum diyen Recep Tayyip Erdoğan’dan mı? İstanbul Belediyesi’ni 4 yıldır yönetim ediyorlar. Hayatınıza dokunan ne var, Allah’ınızı severseniz? İdari bir şey söyleyin. Yok mu? Ne var? Tayyip Erdoğan’ın emanet ettiği metroları bitiremediler. Tabelalarını çakamadılar. Hayatınıza dokunan ne var? Haydi bunlar İstanbul’da, İzmir’de, Ankara’da belediyeleri aldılar. Tamam milletimiz bu türlü karar verdi. Başımızın üzerine. Pekala bir şey yapabilselerdi. Bugün derlerdi ki biz şu hizmetleri yaptık. İstanbul’u abat ettik, Ankara’yı abat ettik, İzmir’i abat ettik. Adana’yı abat ettik. Hiçbir şey yapamadılar. Ne yapacaklarını ve yapamayacaklarını gösterdiler. Değerli hemşerilerim fakat bir şeyi yaptılar. İstanbullunun kas gücü var ya. Pazuları kuvvetlendirdiler. Nasıl kuvvetlendirdiler? Otobüsleri ittirdiler. O yetmedi bir de ayaklarının kaslarını kuvvetlendirdiler. Ya yürüyen bir merdivende mübarek bir tane şalterine basıp çalıştıramıyor musun? Şalterine basmaktan aciz olanlar bırak. Ben İstanbul’un, Türkiye’yi bırakın bunlar ufak bir yer bile yönetim edemezler, yönetemezler. Bunu daima birlikte görüyoruz.

“Üretimin merkezi olacağız”

“Yapacağımız çok iş var” diyen bakan Soylu konuşmasına şöyle devam etti:

Etrafımızdaki coğrafyayı huzura taşıyacağız. Yapacağımız çok iş var. Üretimin merkezi olacağız. Yapacağımız çok iş var. İhracatımızın merkezi olacağız. İstihdamın merkezi olacağız. Türkiye’deki istihdamı 25 milyondan 32 milyona çıkardık. Daha fazla yapacağız, daha fazla yöneteceğiz. Biz dünyanın en kıymetli güç merkezlerinden birisi haline geleceğiz. Bunu daima bir arada yapacağız, daima birlikte gerçekleştireceğiz. Ümitsizliğe kapılmayıp Ayasofya’nın minaresi kadar başınız dik olsun. Hepinize güzel bayramlar diliyorum. Hepinizi hürmetle ve hürmetle selamlıyor, size son bir şey söylemek istiyorum. Tayyip Erdoğan size emanettir.

Süleyman Soylu konuşmasının akabinde vatandaşlara karanfil, çocuklara da oyuncak dağıttı.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir