Süleyman Soylu: Erdoğan ve Bahçeli, Türkiye’nin talihidir

Gündem May 14, 2023 Yorum Yok
DHA

Yarın Türkiye, tarihinin en kıymetli seçimlerinden birini yapacak…

Türkiye Yüzyılı vizyonuyla yola çıkan Cumhur İttifakı, milletin vereceği kararı bekliyor.

Seçmenin nabzını yoklamak için son saatlere girilirken, İçişleri Bakanı ve İstanbul 2. Bölge Milletvekili Adayı Süleyman Soylu, Eyüpsultan’daydı.

Ülkü Ocakları’nda düzenlenen aktiflik kapsamında vatandaşlarla buluşan Bakan Soylu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve MHP Genel Lideri Devlet Bahçeli’nin gelecek jenerasyonlar için miras bıraktığını söylerken, bu seçimde büyük çaba verdiklerinden bahsetti.

“İki önder, büyük bir miras bırakmaktadırlar”

Bakan Soylu, şöyle konuştu:

Kıymetli kardeşlerim, ben çok seçim geçirdim. Fakat bu seçim kadar milletin birbirine tutkun olduğu, bunu ulusal uğraş mefkuresi olarak gördükleri, bu ülkeyi sevenlerin, geçmiş periyoda bu ülke dönmesin diye büyük bir uğraş edenlerin ortak bir his yaşadığı ve bu ortak duyguyu büyük bir gayrete döndürdükleri bir seçim birinci defa yaşıyorum. Bu bir seçimden öte tanım edilecek bir sürecin ismidir. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Milliyetçi Hareket Partisi Genel Lideri Devlet Bahçeli, Türkiye’nin gelecek kuşaklarına büyük bir miras bırakmaktadırlar.

Süleyman Soylu’dan Dava Ocaklarına çıkarma

“Erdoğan ve Bahçeli’nin değerlerini bilelim”

“Bizimkisi yalnızca bir seçim ittifakı değildir. Bu yalnızca bir seçim birlikteliği değildir” diyen Soylu, şöyle devam etti:

Bu aslında bizim medeniyetimizin bize buyurduğu ve bir ortada olmak zorunluluğunuzu hissettiren birlikteliktir. Bu, evet bir vuslattır ve bir buluşmadır. Bunun altını çizerek söylemek istiyorum. Zira karşımızdakiler Türkiye’yi 1919 öncesine döndürebilmek, Türkiye’yi ülkemizi vesayet üzerinden ve mandacılık üzerinden işgal edebilmek için 15 Temmuz’u denemişlerdir. Birçok atak ortaya koymuşlardır. Önümüze büyük bir fırsat geldi. Ve bu büyük fırsat tarihin bize emanet ettiği, bugün Türkiye’nin bahtı olan iki önderle bir arada geldi. Recep Tayyip Erdoğan ve Hekim Devlet Bahçeli beyefendidir. Bu kadar açık ve net. Değerlerini dinleyelim değerlerini bilmek yalnızca hürmet duymakla olmaz. Değerlerini bilmek, kelamlarını dinlemekle, değerlerini bilmek onların vaktinde yapabileceklerimizin her birini yapmakla olur. Bu kadar açıktır. Bir daha bu fırsatı elimize geçiremeyiz. Türkiye de bir daha bu fırsatı eline geçiremez.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir