Süleyman Soylu: 29 Ekim’de tek bir terörist kalmayacak

Gündem Nis 29, 2023 Yorum Yok
DHA

Terörle çabanın baş mimarlarından İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, milletvekili adayı olarak gösterildiği İstanbul Sarıyer’deydi.

Burada partililer ve vatandaşlarla bir ortaya gelen Soylu, kıymetli bildiriler verdi.

Adnan Menderes’in 1960’lı yıllarda nükleer santral yapacağını hatırlatan Bakan Soylu, şunları söyledi:

“Avrupa tutuştu”

1960’da darbe olmamış olsaydı, merhum Menderes 1968 yılında nükleer santrali yapacaktı Türkiye’ye. Türkiye kendi gücünü kullansın, dışa bağımlı olmasın diye, elini dışarı açmasın, cari açığı azaltsın ve paramız bizde kalsın, motamot Sakarya Gaz Alanı üzere. Terörü temizledik. Şırnak’ta Gabar Dağı’nda, günde 8 bin 900 varil petrol çıkıyor. 3 gün evvel yeni bir müjde daha çıktı. Gabar-1 petrol kuyusundan Suudi Arabistan kalitesinde petrol çıktı. Pandemi periyodunda Çin üretimini durdurdu. Avrupa tutuştu. Ve Türkiye ihracatını 168 milyar dolardı.

“29 Ekim’de tek bir terörist kalmayacak”

Ne vakit pandemiye başlarken. Pandemi bittiğinde bu yıllarda Türkiye’nin ihracatı 254 milyara çıktı. Zira Avrupa diğer bir yerden alamadı. Hem pandemiyle uğraş ettik, hem ürettik, hem ihracat yaptık, hem de istihdamımızı 26 milyondan 32 milyona çıkardık. Yani iş gücü kapasitemizi çıkardık. Türkiye hem pandemiyle gayret etti, hem de ayakta kalma, gelişme ve kalkınma gayretini ortaya koydu. Burada Sizin huzurunuzda söylüyorum. Gök şahit olsun. Şu minareler şahit olsun. Şu çocuklar şahit olsun. Şu millet şahit olsun. 29 Ekim 2023 tarihinde bu ülkenin dağlarında bir tek terörist kalmayacak.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir