Şenol Güneş: 1-0’ken oyunu daha yeterli yönetmeliydik

Spor Haberleri Nis 24, 2023 Yorum Yok

Süper Lig’in 31. haftasında Beşiktaş, deplasmanda HangiKredi Ümraniyespor’u konuk etti.

Ümraniye Kent Stadı’nda oynanan müsabakayı Beşiktaş 2-0 kazanarak üç puanı alan taraf oldu.

Beşiktaş Teknik Yöneticisi Şenol Güneş, bu maçın akabinde 90 dakikayı kıymetlendirdi.

“Asıl kıymetli olan oyun felsefesi”

Şenol Güneş, açıklamalarına şöyle başladı:

“Bütün istatistikler yardımcı ögelerdir. Kazanmak, gol yemeden galibiyet almak, goller atmak kıymetli. Fakat, asıl değerli olan oyun ideolojisi. Bu mevzuda hala düşündüğümüzün gerisindeyiz ancak oyuncuların uygun niyeti, istekleri kıymetli. 1 hafta evvel bu yapıdan çok uzaktık. Hiçbir şey yapmadık.

“2-0’ı yakaladık lakin 1-0’ken oyunu daha uygun yönetmeliydik”

Güneş, daha fazla gol atabileceklerini söyledi.

2-0’ı yakaladık fakat 1-0’ken oyunu daha yeterli yönetmeliydik. Oyunu yöneten, hızlandıran, yavaşlatan kadro olmalıyız. Ekip olmaya çalışan bir takım olarak olumlu taraflar daha fazla. 2-0 kazandık, gol yemedik. Geçen hafta da gol yemedik. Daha fazla gol atabilirdik, o denli konumlar vardı. Rakibimizin de durumunu anlamak lazım. Bir alt ligden geldi. Fevkalâde işler yaptı. Gücü oranında bakınca… Elinden gelen çabası gösterdi. Süratli başladılar ancak dirençleri kırılınca oyun lehimize döndü. Maçtan evvel favori olan grubun kazanması gerçekleşti.”

“Hatalarımız, eksiklerimiz, dalgalanmalarımız var”

Oyuncuların performanslarını pahalandıran Şenol Güneş, şu açıklamayı yaptı:

Oyuncular yükseliyorsa kendileri yapıyordur, biz onlara yardım ediyoruz. Rehberlik yapıyoruz, yol gösteriyoruz. Nihayetinde katkı yaptığımız, teknik heyetin, idarenin herkesi katkısı vardır fakat oyuncunun kendisidir. Almak istemeyene hiçbir şey veremezsiniz. Almak isteyene herkes bir şeyler verir. Havadan bile aldığı nefesten, içtiği sudan performansı artar.

Bugün prestijiyle baktığımız vakit grubun dönem başından beri kayıp puanlarını konuşmak istemiyoruz. Zira yanılgılarımız, eksiklerimiz, dalgalanmalarımız var. Bir takım oluşuyor. Bu kâfi mi değil mi, dönem sonuna kadar oynayacağımız maçlardaki duruma bağlı. Oyuncular gelişirse değişirse problemler azalır. Kulüp de, biz de rahatlarız. Yoksa oyuncuları değiştirmek… Gidenler oluyor. Keşke gitmeseler, elimizdeki oyuncular oynasın. Randıman alamadığımız vakit bu kulüp, büyük kulüp. Herkes muvaffakiyet bekliyor. Umarım daima düzgün olur. Kazanmak hoş.”

“Zamanı gelince değerlendiririz”

Galatasaray derbisi hakkında ise Güneş, şu değerlendirmeyi yaptı:

“Bir hafta evvel bir maç yaptık, orada 2 puan kaybettik. Geride kaldı. Bir hafta sonra bir maç daha var, ona da vakit var. Bugün maç oynadık. Bunu konuşalım. Vakti gelince kıymetlendiririz. Beşiktaş, Fenerbahçe, Galatasaray, Trabzonspor bunlar büyük ekipler. Bunlarla oynanan maçın favorisi yoktur. Yüreğinizi koymanız, yeteneklerinizi ortaya koymanız kıymetli. Hoş maç olmasını istiyorum.”

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir