Selçuk Bayraktar’dan sert reaksiyon: Kemal Kılıçdaroğlu, ABD mandası istiyor

Gündem May 03, 2023 Yorum Yok
ensonhaber.com

Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı adayı olan Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, toplumsal medya hesabından ‘Atatürk Havalimanı’ başlıklı bir görüntü paylaşmış, havalimanı havacılık ve uzay üssü haline getireceklerini belirtmişti.

CHP başkanı görüntüsünde şunları söylemişti:

Peki, bunu kimlerle yapacağız? Hakikaten de kıymetli bir soru. Sorulması gereken bir soru. Merkezin kurulması ve geliştirilmesi için muvaffakiyetleri dünyaca tanınan ve başta Amerika’daki Sierra Nevada Şirketi’nin (SNC) sahipleri Eren Özmen ve Fatih Özmen’le yapacağız. Lütfen gençler, gidin Google’a bu isimleri yazın. Ne cevherlerimiz var görün. Uzay meraklıları bilir. Özmen Ailesi’nin idaresindeki SNC, NASA’nın en değerli projelerinde kritik eserler ve hizmetler geliştirmiş, dünyanın havacılık devi Amerika Birleşik Devletleri’nde milyarlarca dolarlık pahaya sahip bir şirkettir. Amerikalılar bizim evlatlarımızdan, bizim beyinlerimizden işte bu türlü yararlanıyor. Kendileriyle konuştum ve bunu yapmaya davet ettim. Biz kendi mekiklerimizi geliştireceğiz. Bu pistlerde bunları yapacağız.

Gözden Kaçmasın Kemal Kılıçdaroğlu’nun işaret ettiği Sierra Nevada’nın CIA ilişkisi Haberin Detayları

Selçuk Bayraktar’dan Kemal Kılıçdaroğlu’na yanıt

Baykar İdare Şurası Lideri Selçuk Bayraktar, CNN Türk ekranlarında yayınlanan Tarafsız Bölge programında Kılıçdaroğlu’nun açıklamalarına yönelik değerli açıklamalarda bulundu.

Bayraktar’ın mevzuya ait açıklamaları şöyle:

Bu yıl, benim anladığım kadarıyla, TEKNOFEST ulusal teknoloji geliştirme kabiliyetini ve ruhunu milletimize aşladı. Milletimiz de buna gördüğümüz kadarıyla inandı. Bir nesil yetişti bir manada 6 yılda burada. Buraya 18 yaşında gelen birisi artık 24 yaşında.

“Siyasi telaffuzlar bu işlerin önüne takoz olabiliyor”

Siyasi nedenlerle gündeme gelmek beğenilen olmuyor tabi. Biz İHA’ları ve SİHA’ları yaptıktan sonra tehditlere maruz kaldık. Batman’da İHA üstümüzü gaye alınmışlardı. İftiralar sistematik bir hale geldi, biz de bunlara yanıt verdik. Havacılık serüvenimiz çelmelere takılıp düştüğü için ve toplumda da öğrenilmiş çaresizlik olduğu için bu artık toplumda kanıksanmış bir şeydi. Bize daima, ‘Asla yapmazsınız, asla olmaz’ dendi. ‘Asla olmaz’ inancı yerleştirildi. Bir kısımda siyasi polemiklerle de oluyor. Vecihi Hürkuş’un kıssasına baktığınız vakitte bu bu türlü. O yüzden kendinizi savunmanız gerekiyor. Dünya tarihinde birinci kez olan şeyle oldu burada. Bir F-16 ile bir İHA birinci sefer yan yana uçtu. Biz bir manada bir havacılık tarihi de yazmaya başladık. Bu kıssanın devamının gelmesi gerekiyor. Siyasi telaffuzlar de bu işlerin önüne takoz olabiliyor.

“Bu anlayış kendi başına mandacı bir anlayış”

Burada 1 milyon öğrenci proje grubu kurdu. Yalnızca teknoloji ve uzay alanında değil sağlıktan robotik kodlamaya kadar, en gencinden yaşlısına kadar 300 bin kadro kurulmuş. Biz tutup hala daha dışardan gelecek bir şirkete güveneceğiz. Bu anlayış kendi başına mandacı bir anlayış. Biz ‘tam bağımsız Türkiye’ diyoruz. Dışarıya bel bağlamak bize, ulusal teknoloji seferberliği anlayışımıza karşıt geliyor. Biz bunları dışardan alsaydık Türkiye’nin ne AKINCI’sı ne de KIZILELMA’sı vardı. Taşıma suyla değirmen dönüyor mu, senin mühendisin gelişiyor mu? Türkiye niçin yerli arabası üretir hale geldi? Türkiye, Avrupa’nın en büyük araba ihracatçısı fakat kendi arabası yoktu. Bu geleceğin trendini içeren bir anlayışla yapıldı. Bizim de artık kendi markamız var.

Gözden Kaçmasın Cumhurbaşkanı Erdoğan: Kılıçdaroğlu’nun yaptığının ismi mandacılıktır Haberin Detayları

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir