Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank Hıdırellez aktifliklerine katıldı

Siyaset Haberleri May 08, 2023 Yorum Yok
DHA

AK Parti Bursa 2’nci bölge milletvekili adayı Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, seçim çalışmaları kapsamında Bursa’daki ziyaretlerini sürdürüyor.

TÜYAP Bursa Memleketler arası Fuar ve Kongre Merkezi’nde, yarın sona erecek olan Bursa 20’nci Kitap Fuarı’nı ziyaret eden Varank, stant açan firmaların vazifelileri ve çocuklarla bir ortaya geldi.

TÜBİTAK standında çocuklara mecmua ikram eden Varank, ziyaretçilerle hatıra fotoğrafı çektirdi. Bakan Varank, daha sonra Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından Mihraplı Parkı’nda düzenlenen Hıdırellez aktifliğine katıldı.

Hıdırellez ateşini yakıp üzerinden atladı

Etkinliğin düzenleneceği parka Togg ile gelen Bakan Varank, AK Parti Bursa Vilayet Lideri Davut Gürkan ile Hıdırellez ateşini yakıp, ateşin üzerinden atlayarak aktiflikleri başlattı.

Programda konuşma yapan Varank, Bursa’nın medeniyet bedelleri, kültürü, tarihi ve gastronomisiyle Türkiye’ye örnek kentlerden olduğunu söyledi. Bursa’nın marka pahasını yükseltmek, kenti daha fazla kalkındırmak için yol yürümeye devam etmek istediklerini belirtti.

“Bu kentten daha birçok Togg üzere projeler çıkacak”

Bakan Varank, şu sözleri kullandı:

Bunun için de inşallah önümüzdeki periyotta çok daha sıkı bir iş birliğiyle sizlerle bir arada olacağız. Sizleri hiç yalnız bırakmayacağız. İnanıyoruz ki Bursalı hemşehrilerimiz de Bursa’ya hizmet ederken bizleri yalnız bırakmayacak. Burada büyük bir coşku var. Hepimiz farklı etnik kimliklerden gelsek de farklı kentlerden gelsek de bir kısmımız Bursa’nın yerlisi olsa da bizi birleştiren ne var?

Biz tıpkı ay yıldızlı al bayrağın altında yaşamaktan gurur duyuyoruz, erdem duyuyoruz. İnşallah bir olursak, birlikte olursak, daima birlikte o bayrağa hizmet etmenin sevdasında olursak bizim başaramayacağımız hiçbir şey olmaz. İşte ben buraya Togg ile geldim. Togg Bursa’nın bir markası.

Bu kentten daha birçok Togg üzere projeler çıkacak. Bu kent çok farklı bir pozisyona yükselecek. Yalnızca Türkiye’de değil, Avrupa’da örnek gösterilen bir kent olacak. İnşallah bunu başaracağız. Bursa’yı Türkiye’ye daha uygun tanıtacağız.

Mani okuyarak parkı gezdi

Bakan Varank konuşmasının akabinde Bursa Büyükşehir Belediye Lider Vekili Gökhan Dinçer ve AK Parti Vilayet Lideri Davut Gürkan ile aktiflik alanında Hıdırellez yumurtasını kırdı.

Bereket için torbadan çekilen bir maniyi okuyup parkı gezen Varank, vatandaşlarla sohbet etti.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir