Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Bursa’da gençlerle buluştu

Gündem Nis 24, 2023 Yorum Yok
AA

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, teknolojik yenilikler konusunda gençlerin ilgisini çekmeye devam ediyor.

Bakan Varank, bugünlerde makam aracı Togg ile de gençler için bir çekim merkezi olmuş durumda.

Mudanya ilçesi “Gençlik Buluşması”na katılan Bakan Mustafa Varank’ı meşalelerle karşılayan gençler, Togg’a ağır ilgi gösterdi.

Varank gençlere seçimlerini yaparken siyasi telaffuzlar yerine vadedilen vizyon ve projelere odaklanmalarını önerdi.

Gençlerle Togg ile Mudanya’da gezintisi

Programın sonunda alanda yapılan çekilişle Varank, 3 genç ile Togg ile Mudanya’da gezinti yaptı.

“Hep birlikte bu ülkeyi muasır medeniyetler düzeyinin üzerine çıkarmak için çalışacağız”

Hep bir arada bu ülkeyi muasır medeniyetler düzeyinin üzerine çıkarmak için çalışacaklarını belirten Varank, kelamlarını şöyle sürdürdü:

Türkiye Yüzyılı’nı birlikte inşa edeceğiz. Buraya Türkiye’nin arabasıyla geldik. Türkiye’nin arabası aziz milletimizin hayaliydi. 1960 yılında İhtilal arabasıyla ilgili bir çalışma yapıldı fakat o zamanki siyasi iktidar o hoş projenin ardında duramadığı için maalesef İhtilal arabası hayal olarak kalmıştı. İşte bizim milletimizin bağrında bir ukde olan, Türkiye’nin arabası projesini biz bu devirde hamd olsun hayata geçirdik. Sayın Cumhurbaşkanımız ‘Türkiye artık kendi arabasını üretmeli’ dediğinde ona itiraz edenler oldu. ‘Türkiye bunu başaramaz’ diyenler oldu. ‘Türkiye’nin kendi arabasını üretmesi adeta intihardır’ diyenler oldu fakat o dedi ki; ‘Türkiye’nin bu kabiliyeti var. Bu millet kendine güvenirse bir ve birlikte olursa üstesinden gelemeyeceği hiçbir şey olmaz’ İşte bugün geldiğimiz noktada Türkiye’nin arabasını yollara çıkardık. Bugün Mudanya’ya geldik halkımızla birlikte olduk, halkımızın coşkusuna ortak olduk.

“Türkiye’nin arabası üzere projelerle Türkiye’yi kalkındırmanın derdindeyiz”

Vatandaşların projeyi sahiplendiğini, dualar, tebrikler ettiğini vurgulayan Mustafa Varank, iktidarda oldukları 21 yıldır Türkiye’yi muasır medeniyetler düzeyinin üzerine çıkartmanın kederinde olduklarını söz ederek, şunları kaydetti:

“Genç kardeşlerimize diyorum ki sizler lütfen bilhassa siyaset arenasında kıymetlendirme yaparken vizyonları karşılaştırın”

Varank, gençlerle bir ortaya geldiğinde 2002-2023 kıyası yaptığını, kendi vakitleri ile şimdiyi karşılaştırdığını belirterek, şöyle devam etti:

‘Bizim vaktimizde şöyleydi, artık bu türlü değil’ diye anlatmaya çalışıyorum. Genç kardeşlerimiz bana şunu söylüyor. ‘Sayın Bakanım yeterli, hoş anlatıyorsun da biz zati 22 yıldır daima sizi gördük. O geçmiş günleri biz yaşamadık. Siz bizim önümüze ne koyuyorsunuz? Bize bunu anlatın’ diyorlar. Ben de onlara diyorum ki ‘Evet haklısınız, siz tahminen geçmiş gelecek kıyası yapamazsınız fakat vizyon kıyası yapabilirsiniz. Sizin önünüze Türkiye’nin yerli ve ulusal müşahede uydusu projesini kim getiriyor? Türkiye’nin arabası projesini kim getiriyor? Türkiye’nin teknoparklarını daha da artırmayı size kim vadediyor? Siz de bunların kıyasını yapabilirsiniz. Ulusal Uzay Programı’ndan kim bahsediyor? Teknogirişimcilikten kim bahsediyor. Siz de bu ikisini karşılaştırabilirsiniz.’ Size bunları kim vadediyorsa, size bunları kim öneriyorsa onlarla yol yürüyebilirsiniz. İşte onun için genç kardeşlerimize diyorum ki sizler lütfen bilhassa siyaset arenasında kıymetlendirme yaparken vizyonları karşılaştırın. Projeleri karşılaştırın. Kimler size ne vadediyor? Bunları karşılaştırın ona nazaran tercihinizi yapın. Biz inanıyoruz ki Türkiye bu mayıs ayında da hakikat tercih yapacak.

“Biz bugüne kadar hangi kelamı verdiysek onu yerine getirdik”

Bugüne kadar hangi kelam verildiyse yerine getirdiklerini vurgulayan Varank, şöyle konuştu.

Halkımızın takviyesi, takdiriyle Türkiye Yüzyılı kararlılıkla devam edecek. Biz inşallah sizlere hizmetkar olmaya devam edeceğiz. Bu yolu daima bir arada yürüyeceğiz. Bu hoş ilçemizde daha yapacak çok işimiz var. Biz ne yapacağımızı hangi projeleri uygulayacağımızı biliyoruz evelallah. Şu mayıs ayını atlattıktan sonra bunları birer birer uygulamaya devam edeceğiz. Biz bugüne kadar hangi kelamı verdiysek onu yerine getirdik. Hangi kelamı verdiysek, hangi hizmeti vadettiysek onu bu milletin huzuruna çıkardık. İnşallah bundan sonra da bu türlü olacak.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir