Samsun’da vatandaşlara mikrofonu uzattık: Tek başına muhaliflere meydan okudu

Gündem Nis 29, 2023 Yorum Yok
ensonhaber.com

Türkiye’nin gündemi 14 Mayıs’ta yapılacak seçimler…

Ülkenin bahtını etkileyecek kritik seçimlere sayılı günler kala sokağın nabzı da seçim gündemiyle birlikte atıyor.

Ensonhaber de sokaklarda mikrofonu vatandaşlara uzatarak fikirlerini sormaya devam ediyor.

Son olarak Samsun’da vatandaşlara 14 Mayıs’ta yapılacak seçimleri sorduk.

Etrafındakilere tek başına yetti: Haydi buyrun HDP’ye verin altılı masaya verin

Samsunlu bir bayan, röportajımızda dikkat çeken sözler kullandı.

HDP ve Millet İttifakı seçmenine çıkışan bayan, “İleriye bakmıyorsunuz geriye geliyorsunuz. HDP ile birlikte olun alkış tutalım. Kaç tane asker öldü nerdesiniz? Devlet deseydiniz, devlet vurdurdu deseydiniz. Selahattin Demirtaş çıkacakmış, verin de çıksın. Verirseniz şerefsizsiniz, Öcalan çıkacakmış haydi çıkartın. Verirseniz şerefsizsiniz. Haydi buyrun HDP’ye verin altılı masaya verin. Halinize şükretmezsiniz, HDP’ye oy vermeye gidersiniz.” dedi.

“Zamları devlet yapmıyor”

O anlarda kendisine laf atan bir öbür vatandaşa yanıt veren bayan, “Maaşın kaç lira? Aç mısın? Artırımdan PKK’ya geçme bak elim ayağım titriyor. Artırımdan devlete firmaların, zamı senin başında oturan yapmıyor, soyguncular yapıyor artırımı. Ben de esnafım toptancılara gidin. Sen yapıyorsun ben yapıyorum devletin cürmü yok. Sen yaparsan 3 liralık gofreti 25 lira, hani devlet burada? Devlet mi yaptı bu artırımı.” şeklinde konuştu.

Sinirlerin düzgünce gerildiği röportajda etrafındaki sesleri bastıran bayan kelamlarına “Devletlere gidin de bakın, Suriyeliler Iraklılar nerede? Haydi sat toprağını o vakit HDP’lilere. O vakit niçin savunuyorsunuz.” şeklinde devam etti.

“Zamı biz yaptık, halcisi toptancısı yaptı, 3 kuruş fazla kazanacağız diye 10 liralık malı 30 liraya sattılar”

Daha sonra Bir öbür vatandaş, “Para alıyor bu. Sende nasıl bir mantık var ya?” Deyince tartışma güzelce alevlendi.

Kadın ise kendisine para alıyor diyen vatandaşa sert çıkarak, “Hadi abi yürü işine bak ya, Öcalan’a verin hükümeti alışılmış. Senin Öcalan’ın benim devletim sayesinde bakılıyor. Senin benim ekmeğimi yiyor Öcalan kimin vergisiyle yaşıyor. Ayıptır ya devlet memuruymuş bilmem neymiş. Ben de çalışanım ben de işçiyim. Evet artırım var fakat zamı devlet yapmadı. Zamı biz yaptık, halcisi toptancısı yaptı. 3 kuruş fazla kazanacağız diye 10 liralık malı 30 liraya sattılar.” ifadelerini kullandı.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir