PYD elebaşı Salih Müslim’in intikam açıklamalarına Hamza Dağ’dan reaksiyon

Gündem May 22, 2023 Yorum Yok
AA & Ensonhaber

Türkiye, 14 Mayıs’ta sandık başına giderek seçimini yaptı.

Sonuçlara nazaran Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yüzde 49,5’lik oy oranıyla seçimi önde bitirdi.

Ancak yüzde 50 artı 1’lik oya ulaşılamadığı için seçim 2. çeşide kaldı.

Seçimini ikinci cinsine sayılı günler kala, Kandil ve muhalefet cephesi çeşitli yollarla nefret ve kinlerini göstermeye devam ediyor..

Erdoğan’a oy verdikleri gerekçesiyle depremzedeleri aşağılayan muhalefetin akabinde terör örgütü PKK/YPG de 28 Mayıs’taki seçimde Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan intikam almak istediklerini duyurdu.

Türkiye’nin Suriye’de yaptığı operasyonlardan rahatsız olduklarını belirtti

YPG’nin kelamda siyasi kanadının elebaşlarından Salih Müslim, terör örgütü PKK’nın yurt dışından propaganda yapan televizyon kanalı Medya Haber’de yayınlanan konuşmasında Türkiye’nin 2016 yılında Suriye’nin kuzeyinde terör örgütleri DEAŞ ve PKK/YPG’ye karşı başlattığı askeri harekatlarla ilgili rahatsızlıklarını ortaya koydu.

“İkinci cinste Erdoğan’ı sandıkta devirirsek intikam almış olacağız”

“2016’dan beri Türk Ordusu daima sahada” diyen Müslim, Cumhurbaşkanı Seçimi’nin ikinci çeşidine gönderme yaparak “Şimdi bir fırsat gelmiştir. Bu fırsat bu sandıkta birinci kere bu türlü bir şey geliyor.” diye konuştu.

Müslim, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı kastederek “Bunu sandıkta yenebilirsek bütün bunların intikamını almış oluruz bir bireyden.” sözünü kullandı.

Hamza Dağ’dan sert tepki

Müslim’in bu açıklamalarını toplumsal medya hesabından yayınlayan AK Parti Genel Lider Yardımcısı Hamza Dağ da reaksiyonunu lisana getirdi.

Dağ, 28 Mayıs’ın PYD ve Kemal Kılıçdaroğlu için umutların tükendiği gün olacağını vurguladı.

“28 Mayıs PYD ve Kılıçdaroğlu’nun umutlarının tükendiği gün olacak”

Dağ şu sözleri kullandı:

28 Mayıs, PYD terör örgütünün ve “Askerlerimizi Suriye’den çekeceğiz.” diyen Kemal Kılıçdaroğlu’nun umutlarının tükendiği gün olacak.

28 Mayıs’ta sandığa Türkiye’nin kazanımlarını garanti altına almaya ve hudutlarımızda gösterilen iradenin korunması için gideceğiz

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir