PS5 satışları rekor kırmaya devam ediyor

Genel Nis 25, 2023 Yorum Yok
ensonhaber.com

Sony’nin 11 Haziran 2020’de düzenlediği aktiflikte birinci sefer karşımıza çıkan PlayStation 5, birkaç ay sonra ise ülkemizdeki oyunseverlerle buluşmuştu.

Satışa çıktığı birinci günden tükenen ve karaborsada yüksek fiyatlarla satışa çıkarılan oyun konsolu, Sony’nin yüzünü güldürmeye devam ediyor.

İlk dört haftasında 3.4 milyon satarak, PlayStation tarihinin en uygun çıkış yapan konsolu olan PS5, Amerika tarihinin en süratli satan konsolu olarak da tarihe geçmişti.

PS5 satışlarında yeni rekor

Amerika Birleşik Devletleri’ndeki PlayStation 5 satışları, vakte bağlı olarak PS4 satışlarını geride bıraktı. Bu, Sony’nin PS5 konsolunun piyasada tıpkı müddet içinde PS4’ten daha fazla ünite sattığı manasına geliyor.

Paylaşılanlara nazaran PS5, Mart 2023’te öteki tüm platformlardan daha fazla ünite sattı ve daha fazla satış geliri elde etti.

Net sayılar açıklanmasa da satışların 620 bin ünitesi aştığı ve bunun yeni bir mart ayı rekoru manasına geldiği bildiriliyor

PS5, Avrupa’da ise mart ayında yüzde 67 artışla 570 bin adet satış gerçekleştirdi. Yılın birinci çeyreğinde ise PS5 satışları yıllık bazda yüzde 369’luk bir artış yakaladı.

Gözden Kaçmasın Microsoft, konsol satışlarında Sony’nin gerisinde kaldı Haberin Detayları

Dünyanın önde gelen oyun konsolu üreticilerinden Sony, kesim tedarikinde büyük dert yaşadıklarını ve bu nedenle PS5’e yönelik talebi karşılamakta zorlandıklarını açıklamıştı.

Ancak şirket, son vakitlerde tedarik meselesini çözdü ve bu da satış sayısının artmasına büyük katkı sağladı.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir