Muharrem İnce: Millete huzur vadediyoruz

Siyaset Haberleri Nis 26, 2023 Yorum Yok
DHA

Memleket Partisi Genel Lideri ve cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, seçim çalışmaları kapsamında Zonguldak’a geldi.

İnce, birinci olarak Devrek ilçesinde esnafı ziyaret edip, vatandaşlarla sohbet etti.

“Huzur vadediyoruz”

Devrek’te partisinin seçim ofisinde gazetecilere açıklamalarda bulunan İnce, 14 Mayıs seçimlerine ait, “Memleket Partisi olarak huzur vadediyoruz, huzur. Hakkaniyet vadediyoruz. Hukuk devleti vadediyoruz. Biz tüketim, israf ve borçlanma sarmalından kurtulmayı vadediyoruz. Bağımsız bir Merkez Bankası kuracağız diyoruz. Şuralar özerk olacak diyoruz.” diye konuştu.

“Türkiye yakında bir su kıtlığı yaşayacak”

İnce konuşmasına şöyle devam etti:

“EPDK, BDDK, SPK üzere heyetler siyasetin hegemonyasından çıkacak diyoruz. Kamu bankaları siyasi etkileşimden uzak olacak diyoruz. Türkiye’ye öngörülebilir ve sağlam bir yatırım ortamı öneriyoruz. Türkiye’nin dünyada birinci yüze girmiş hiçbir markası yok.

5 yıl içerisinde 5 markayı dünya sıralamasına sokacağız diyoruz. Gençlerimize tasarımı öğreteceğiz diyoruz. Teşebbüs merkezleri kuracağız diyoruz. Yüksek teknoloji merkezleri kuracağız diyorum. Ulusal gelirimizin yüzde 2’sini, tarımı desteklemeye, yüzde 5’ini Ar- Ge’ye ayıracağız diyoruz.

Türkiye yakında bir su kıtlığı yaşayacak. Acil bir su kanunu öneriyoruz. 15,5 milyar dolar para harcayarak bütün barajlarını tamamlayacağımızı, şebekeleri yenileyeceğimizi, yer altı barajlarını yapacağımızı ve damlama sulamaya geçeceğimizi, 3 yılda bunu yapacağımızı söylüyoruz” tabirlerini kullandı.

“Muhalefette Erdoğan’ın eskileri var”

Muharrem İnce, Devrek ilçesindeki ziyaretlerinin akabinde Zonguldak kent merkezine geçti. Burada da gazetecilere açıklamalarda bulunan İnce, Millet İttifakı içinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eski kılavuzları olduğunu söyleyerek şöyle konuştu:

“21 yılın sonunda Erdoğan, Türkiye’yi uçurumun sonuna getirdi. Soğan 30, kıyma 350 lira, gençler evlenemiyor, kiralarını ödeyemiyor. Dehşetli bir geçim meşakkati var. Sokaklar Suriyeli dolu, tarım bitmiş, eğitimin niteliği çökmüş, gençler gelecekten umutsuz.

Emekliler aldığı üç kuruş maaşı işsiz gençlerle paylaşıyor. Bir de karşıda Millet İttifakı var ve orada da Erdoğan’ın eskileri var. Bu iş Erdoğan’la da olmaz. Erdoğan’ın eski kılavuzlarıyla da olmaz. Türkiye’ye yeni bir yol yeni bir umut lazım. Bize üçüncü yol lazım. Ne Cumhur ne Millet tek yol Memleket. Ne sağdan ne soldan Atatürk’ün yolundan diyoruz.

Biz bu milleti lisanımızın döndüğü kadar gücümüzle bu yolu anlatmaya devam edeceğiz. Memleket Partisi bir seçimlik parti değil. Türk siyasetinde geleceği olan, geleceği yönlendiren bir partidir. Biz bir çınar diktik ve o çınar yeşerdi. Memleketin bu tıp düzgün duran bir siyasi partiye gereksinimi vardır. İnşallah memleketi bu uçurumun kenarından çekip alacağız”

CHP’lilerden tepki

Cumhuriyet Halk Partisi Zonguldak Merkez İlçe Yöneticisi Ahmet Kuzgun, Muharrem İnce’nin yanına gelerek, “Geçen devir sizinle beraberdik, tekrar birlikte olacağız. Yuvanıza dönün. Yuvanız bizim yerimiz” dedi.

İnce ise sarıldıktan sonra Kuzgun’a “Teşekkür ederim” diyerek karşılık verdi. Bir vatandaş da Muharrem İnce’ye, “Sana hakkımı helal etmiyorum, verdiğim oyu helal etmiyorum” diyerek reaksiyon gösterdi.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir