MHK’nin kızağa çektiği 4 hakem

Spor Haberleri Nis 24, 2023 Yorum Yok

Merkez Hakem Konseyi’nin performans incelemesi ve VAR kayıtlarını incelemesi sonrası hakemlere bir müddet misyon vermeyeceğiyle ilgili yaptığı açıklama sonrası bu hakemlerin hangileri olduğu merak edilmişti.

Hürriyet’te yer alan habere nazaran; Konyaspor ve İstanbulspor’un reaksiyonları sonrası bu maçlarda hakem ve VAR olarak misyon alan Arda Kardeşler, Yiğit Arslan, Alper Çetin, Sarper Barış Saka’ya bir mühlet misyon vermeyecek.

İstanbulspor 3-3 Antalyaspor

Hakem: Yiğit Arslan

VAR: Arda Kardeşler

Konyaspor 1-2 Adana Demirspor

Hakem: Sarper Barış Saka

VAR: Alper Çetin

MHK’nin açıklaması

İşte MHK’nin yaptığı açıklama:

“Son hafta karşılaşmaları için yapılan teknik kıymetlendirme ve VAR kayıtları incelemesi sonucunda; ikinci bir değerlendirmeye kadar kimi hakem ve VAR hakemlerine vazife verilmemesi istikametinde karar alınmıştır. Bu mühlet içerisinde hakemlerimiz teknik ve mental olarak karşılaşma alacak üzere hazırlıklarına devam edecektir. Makul bir dinlenme müddetinin akabinde tekrar kıymetlendirme yapılacaktır.

Hakemlerin de bir insan olduğu, kusur yapabileceklerini bilmekle birlikte, tüm gayretimiz hakemlerimizin karşılaşma sonucuna yahut oyunun akışına etki edecek büyük kusurlar yapmamaları içindir.

Kamuoyuna hürmetle duyurulur.”

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir