Meral Akşener: Benim bulunduğum yerde o kadehler kalkmaz

Gündem May 01, 2023 Yorum Yok
DHA

Liderler seçim ziyaretlerini sürdürüyor…

İyi Parti Genel Lideri Meral Akşener, bir dizi ziyaretlerde bulunmak üzere Şanlıurfa’ya geldi.

Haleplibahçe Mahallesi’nde seçim irtibat ofisinin açılışına katılan Akşener’e partililer eşlik etti.

“Benim bulunduğum yerde o kadehler kalkmaz”

Seçim otobüsü üzerinde bir konuşma gerçekleştiren Akşener şöyle konuştu:

Biz seçimi kazandığımızda, şampanya ile kutlayacakmışız. Yahu, namaz kılan bir insan, alkolün tadını bilmez. Benim bulunduğum yerde o kadehler kalkmaz be kardeşim. Bu türlü bir şey olmaz.

“Kadınların yardım parasını 60 yaşa çekiyoruz”

Akşener, bayanlara verilen yardım parasının yaşını 60 yaşa çekeceklerini söyleyerek, tarıma da gerekli ehemmiyeti vereceklerini söyledi.

Tarımın bir beka sorunu olduğunu öğrendiklerini belirten Akşener şu tabirleri kullandı:

Diyorlar ki, toplumsal yardım bunlar gelirse bitecek. Haydi be oradan, toplumsal devlet olmak vazifedir. Mansur Yavaş Ankara’da aday oldu. Toplumsal yardımların biteceğini söylediler. Mansur Beyefendi elinde kolilerle yardım yapmak yerine, onlara kart verdi. Şanlıurfalılar, Hz. Adem kıssasını bilirler. Harama el uzatırsan edep ve ahlakın kaybolur. Buradan çiftçi bir kardeşimi kürsüye çıkarıp yaşadığı sıkıntıları anlattı. Pandemi periyodunda besinin, tarımın bekanın beka sorunu olduğunu öğrendik. Pekala Şanlıurfa, tarım konusunda her türlü teşvikin verilmesi gereken yer değil mi? Çiftçinin tarlasını sulaması gerekmez mi? Şanlıurfa’da yaşayan her 100 gencin 12’si işsiz. Tarımın merkezi olan, Türkiye’yi doyuran bu kentin dayanak olarak aldığı hisse, Türkiye’nin 81’inci sırasında. Fakirlikten kurtulmak mümkün mü? İş bulmak mümkün mü? Elbette hayır.

“Bir oy Meral’e, bir oy da Kemal’e diyorum”

14 Mayıs’ta iktidara gelir gelmez 1 ay içinde 100 bin öğretmen atayacaklarını söyleyen Akşener, savaşa değil, seçime girildiğine vurgu yaparak, kelamlarını şöyle tamamladı:

Şanlıurfa’da sel oldu fakat yaralar sarılmadı. Sizlerden Güzel Parti’ye ve Kılıçdaroğlu’na 1’er oy istiyorum. Bir oy Meral’e, bir oy da Kemal’e diyorum. Nitekim savaşa gitmiyoruz. Seçime gidiyoruz. Herkesi tartın, o tartının sonucunda kime inanıyorsanız oyunuzu ona verin. Gencin, yaşlının, haksızlığa uğrayanın tahlili inşallah 14 Mayıs’ta vereceğiniz oylarla belirli olacak. Bu meseleleri biz çözeceğiz inşallah.

Meral Akşener, partisinin 1’inci sıra milletvekili aday adayı olan Emin Yetim’in seçim ofisinin açılışını yaptıktan sonra kentten ayrıldı.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir