Mansur Yavaş: Bu tarafta Öcalan’ı çıkartacak sütü bozuk yok

Gündem May 11, 2023 Yorum Yok
DHA

Yurdun dört bir yanını miting heyecanı sardı…

Cumhurbaşkanı adayları, düzenledikleri programlarla seçmenlerle bir ortaya geliyor.

Bu süreçte Cumhurbaşkanı adayı CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’na, 6’lı masadaki başka parti önderleri de takviye veriyor.

Öte yandan Cumhurbaşkanı Yardımcılığı vaadinde bulunduğu İBB Lideri Ekrem İmamoğlu ile ABB Lideri Mansur Yavaş da miting miting dolaşıyor.

Bu kapsamda Ankara Büyükşehir Belediye Lideri Mansur Yavaş, seçim çalışmaları kapsamında geldiği Karabük’te, Albay Karaoğlanoğlu Caddesi’nde ‘Millet Buluşması’ mitinginde halka seslendi.

Bu ülkeyi kuran iradenin, asla ülkeyi böldürmeyeceğini belirten Yavaş, Kandil’in siyasi uzantısı HDP ile PKK’dan Millet İttifakı’na yapılan dayanağa değindi.

“Arkadaşlar, bu ülkede konut sahibi kiracı arbedesi başlamadı mı? Mülteci sorunu yok mu?” diyen Yavaş, şu sözleri kullandı:

Peki, uyuşturucu 10 yaşına kadar düşmüş, uyuşturucu sorunu yok mu? Pahalılık yok mu? Enflasyon yok mu? Beşerler geçinemiyor, bunların konuşulmasını istemiyorlar. 2019 yılında olduğu üzere PKK, PKK, PKK. Hani dağda 85 tane kalmıştı? Ayakkabı numaralarına kadar biliyordunuz.

Onlar mı bölecek bu ülkeyi? Kim böldürecek? Geçin bunları, gerçek sıkıntılara gelin. İnsanların gerçek sıkıntılarına gelin. Bakın nasıl kandırıyorlar insanları? Evet, bu ülkeyi kuran irade, asla bu ülkeyi böldürmez, müsaade vermez.

“Bu tarafta Öcalan’ı çıkartacak sütü bozuk yok”

Abdullah Öcalan’ın cezaevinden cezasını çekmeden çıkamayacağını belirten Yavaş, şu tabirleri kullandı:

Çıkmış birkaç tane edepsiz, ister PKK’lı olsun, ister PKK’nın HDP içindeki uzantıları olsun. Yok, Apo’yu çıkaracaklarmış, hür bırakacaklarmış. Geç kardeşim, geç.

Ona kimsenin gücü yetmez. Bunlar kendi ülküleri uğruna çıkarırsa o koltukta kalabilmek için yeniden onlar çıkarırlar. Bu tarafta Öcalan’ı çıkartacak sütü bozuk yok. Mutlaka eli kanlı katiller ve Öcalan cezasını çekmeden çıkamaz.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir