Liverpool – Arsenal maçında yardımcı hakem, Robertson’a dirsek attı

Spor Haberleri Nis 12, 2023 Yorum Yok

İngiltere Premier Lig’de dün oynanan ve 2-2 berabere sona eren Liverpool – Arsenal maçına, yardımcı hakem Constantine Hatzidakis damga vurdu.

Karşılaşmanın birinci yarısının son dakikalarında Liverpool futbolcusu Andrew Robertson, bir konum sonrası Hatzidakis’a öfkeyle yaklaştı ve onu iter üzere göründü.

Robertson’un çenesine vurdu

Yardımcı hakem ise bu reaksiyona dirseğini kaldırıp Robertson’ın çenesine vurarak karşılık verdi.

İskoç sol bek, bu olay sonrası itirazları nedeniyle maçın orta hakemi Paul Tierney’den sarı kart gördü.

İngiltere Hakemler Heyeti, olay hakkında soruşturma başlattı ve dirsek atan yardımcı hakem Constantine Hatzidakis’in soruşturma boyunca hiçbir maçta vazife almayacağını açıkladı.

“Kariyeri tehlikede”

Bu ortada skandal olay İngiliz basınında da geniş yer buldu. Eski Premier Lig hakemi Keith Hackett, mevzuyla ilgili olarak BBC’ye yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Hatzidakis’in bunu neden yaptığına dair bir mazeret bulmaya çalışıyorum. Dehşet içinde miydi? Olmamalı zira çok fazla güvenliğin olduğu muhafazalı bir ortamda. Vermemesi gereken bir halde reaksiyon verdi. Açıkçası soğukkanlılığını kaybetti.”

“Bu hareketinden ötürü hatalı bulunursa mesleği tehlikede. Federasyon’un bu hafta bir toplantı yapmasını ve sorunu hafta sonuna kadar çözmesini istiyorum.”

Mark Clattenburg: Hiçbir şartta fizikî yanıt veremeyiz

Bir diğer eski Premier Lig hakemi Mark Clattenburg ise Daily Mail’deki yorumunda, Robertson’ın Hatzidakis ile birinci teması başlatan kişi olduğunu belirtti.

“Oyuncular biz hakemlerin sonlarını zorlayabilir. Muhtemelen karşılığında onlara reaksiyon vermenin cazibesine kapıldığınız bir noktaya kadar sizi kışkırtabilirler. Ancak hiçbir şartta fizikî olarak yanıt veremeyiz. Hatzidakis karşılık verdi ve artık ceza alması için yaygara kopacak.”

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir