Kütahya’da CHP’liler ile pazar esnafı ortasında gerginlik

Gündem May 21, 2023 Yorum Yok
AA

Partililerin seçim çalışmaları sürat kesmeden devam ediyor.

Bu süreçte vakit zaman gerginlikler de yaşanıyor. Bilhassa vatandaşlar, HDP’nin takviyesini alan CHP’ye yönelik yansılarını sürdürüyor.

Olayın adresi ise bu defa Kütahya.

Kentte kurulan perşembe pazarı ile Gaybi Efendi Mahallesi’ndeki cuma pazarında Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nun broşürlerini dağıtmak isteyen CHP Bayan Kolları üyelerinin de ortalarında bulunduğu partili küme ile esnaf ortasında tartışma yaşandı

Terör örgütü aleyhine sloganlar atan esnaf, partililerin pazar yerini terk etmesini istedi.

Bunun üzerine tansiyon yükseldi ve çıkan arbedeye polis müdahale ederek tarafları yatıştırdı.

“Pazar esnafına ‘terör övücü’ dediler”

Kütahya Sebzeciler ve Pazar Yerleri Esnaf Odası Lideri Hakan Akdaş, şu sözleri kullandı:

İster istemez ortamı germeye başladılar. Bizler kendilerine ‘burada basın açıklaması yaparsanız biraz sorun yaşayabiliriz’ dedik. Vilayet Lideri ve vekilimiz burada halkı ve esnafı galeyana getirip alkış tutmaya başladılar. Pazar esnafına, yani bize ‘terör övücü’ dediler. Pazarcı esnafı, hiçbir vakit terör övücü olmadı ve olmayız. Biz her vakit için milletimizin ve Türkiye Cumhuriyeti’nin yanındayız. Kimler terör örgütünün yanında olduğunu herkes çok düzgün biliyor ve kınıyoruz, lanetliyoruz.

Kütahya’da CHP’lilere tepki

“Bana mı verdin şehidi, verdiyseniz kendinize verdiniz”

Broşür dağıtımında CHP’lilerin şehitler hakkında olumsuz tabirler kullandığını ileri süren Akdaş, şöyle devam etti:

CHP bayan kolları üyelerinden biri, pazar esnafı arkadaşa broşür uzatmış. O esnada şehit yakını bir vatandaş, ‘Ben şehit verdim. Bunun için mi verdim.’ demiş. O da ‘Bana mı verdin şehidi, verdiyseniz kendinize verdiniz şehidi.’ yanıtını verince ortalık karışmış. Argo sözler de kullandı.

Kütahya’da CHP’lilere tepki

“Vatandaşlarımız kışkırtılıyor ve tahrik ediliyor”

AK Parti Kütahya Vilayet Lideri Mustafa Önsay da yaptığı yazılı açıklamada, yaşanan olayları tasvip etmediğini belirterek şu tabirlere yer verdi:

CHP Milletvekili Ali Fazıl Kasap, pazarcı esnafımıza ‘terör sevici’ ithamında bulunuyor. Hatta bu hakaretlerine ‘onlar her şeyi terörize ediyor, onlar terör dostudur.’ diye devam ederek olayı yatıştırmak yerine ağzından çıkan, kabul etmediğimiz sözlerle vatandaşlarımızı kışkırtmaya ve tahrik etmeye devam ediyor.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir