Kırıkkale’de minibüs dereye yuvarlandı: 6 emekçi mevtten döndü

Genel May 08, 2023 Yorum Yok
DHA

Kırıkkale’nin Yahşihan ilçesine bağlı Kılıçlar köyünde, gece vardiyasından dönen emekçilerin bulunduğu minibüs, kuvvetli yağış sebebiyle dağdan inen yağmur sularına kapılarak dereye yuvarlandı. Yaklaşık 1 kilometre derede sürüklenen minibüs demir köprüye çarparak durdu. Suya kapılan 6 emekçi ise kendi uğraşlarıyla kıyıya ulaşmayı başardı.

6 çalışanın sıhhat durumu iyi

112 Acil Davet Merkezi’ne yapışan ihbar üzerine olay yerine sıhhat ve itfaiye takımları sevk edildi. Vefatın eşiğinden dönen M.A.B. (25), İ.Ö. (37), M.G. (24), E.B. (42), Ö.K. (24) ve G.B. (18), sıhhat gruplarınca olay yerinde yapılan birinci müdahalenin akabinde ambulanslarla hastaneye sevk edildi. Yüksek İhtisas Hastanesi ve Tıp Fakültesi Hastanesi’nde tedavi altına alınan 6 çalışanın de sıhhat durumunun âlâ olduğu öğrenildi. Yahşihan Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü takımları, olay yerine gelerek derenin içindeki minibüste denetimlerini yaptı.

“Çok şükür bu köprü varmış”

Olay yerine gelen şantiye emekçilerinden Kerem Demir,

İşçiler gece takımı. İşten çıktıktan sonra çarşıya dönerken o anda dereye giderken sel kapıyor. Selde buraya kadar getiriyor. Allah’a şükür şuanda kimsenin bir şeyi yok. Herkesin sıhhat durumu düzgün. Çok şükür bu köprü varmış.

dedi.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir