Kemal Kılıçdaroğlu’nun Atatürk Havalimanı vaadine Erem Şentürk’ten reaksiyon

Magazin Nis 30, 2023 Yorum Yok
ensonhaber.com

Türkiye, sandık başına gitmek için gün sayıyor..

Bu kapsamda siyasi partiler seçim çalışmalarına sürat verirken, Cumhurbaşkanı adayları da seçim vaatlerini tek tek açıklıyor..

Ancak Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı adayı CHP başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun yaptığı açıklamaları tartışma konusu yaratıyor.

Millet İttifakı’ndan DEVA Partisi önderi Ali Babacan’ın vazifeye gelmeleri durumunda Baykar’a yönelik ‘dokunacağız’ tehdidinin akabinde dün dikkat çeken bir açıklama daha geldi..

Kılıçdaroğlu, Atatürk Havalimanı’nın havacılık ve uzay üssü haline getireceklerini açıkladı.

Kılıçdaroğlu’nun projeyi ABD’de faaliyet gösteren Türk şirketin yapacağını açıklamasının akabinde başlayan tartışmalar, Ensonhaber YouTube kanalında yayınlanan ‘Gündem Özel’ programında değerlendirildi..

“Kılıçdaroğlu’nun Atatürk Havalimanı açıklaması ABD’ye verilmiş bir vaat”

İlker Koç’a konuk olan gazeteci Erem Şentürk, Kılıçdaroğlu’nun Atatürk Havalimanı ile ilgili yaptığı açıklamasının Türkiye açısından çok büyük bir güvenlik tehdidi olduğunu söyledi.

Kılıçdaroğlu’nun ABD’de faaliyet gösteren, birebir vakitte CIA’ya bağlı bir istihbarat şirketi olan Sierra Nevada ile mutabakatının nedeninin Amerika’ya verilmiş bir vaat olduğunu belirten Şentürk, şu tabirleri kullandı:

Bu Amerika’ya verilmiş siyasi bir vaat birebir vakitte. ‘Size İstanbul’un merkezini size açacağız’ demektir. Bu yalnızca Türkiye’ye söylenmiş bir cümle değildi.

“Kılıçdaroğlu’nun açıklaması çok büyük bir fiyasko ve çelişki”

Şentürk, şu tabirleri kullandı:

Dün Sayın Kılıçdaroğlu, size bir sürprizim var diyerek bir uzay ajansı ismi açıkladığında çok büyük bir fiyasko, çok büyük bir çelişki ve büyük bir tartışma başlatacağı muhakkaktı. 

Şu anda Kılıçdaroğlu’nun çalıştığı irtibat ajansında çok büyük bir bağlantı faciası yaşanıyor, bilhassa alevi görüntüsünden sonra. Kılıçdaroğlu’nu nitekim bir bataklığına çekiyorlar. Yanlış yoldalar.. Bunu irtibat ajansı yapıyor. Kılıçdaroğlu’na daima asla kurmaması gereken trajik cümleler kurduruyorlar. 

“Savunma sanayi özel olmaz, bu tip işler devletin olmalıdır” diye bir hafta evvel açıklama yapan Kılıçdaroğlu, kendisi bu sefer özel bir şirket getirip o özel Amerikalı şirkete de Atatürk Havalimanı’nı vereceğini ilan etti. 

Bu öve öve bitiremediği şirket, CIA ve Amerikan Hava Kuvvetleriyle çalışıyor. Bu şirketin bir özelliği var: Embeded. Yani gömülü, yani ihalesiz çalışıyor. CIA’in alt şirketi olan bir şirketten bahsediyor. İstihbarat topluyor.

Böyle bir şirketi Türkiye’den uzak tutmak gerekirken, bu türlü bir şirketin çok önemli bir güvenlik tehdidiyken, turist olarak gelmeleri bile sakıncalıyken bu açıklanamaz! Siera Nevada şirketiyle biz Libya’da karşılaştık. Libya’da çok önemli bir gayret verilirken gördük, daha sonra Suriye’de gördük.. Siz bu türlü bir şirketi alıyorsunuz Atatürk Havalimanı’nı vereceğiz diyorsunuz…

İlginizi Çekebilir Kemal Kılıçdaroğlu’nun Atatürk Havalimanı vaadine Haluk Bayraktar’dan reaksiyon Haberin Detayları

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir