Juan Mata: Galatasaray’ı ve Türk futbolunu temsil ettim

Spor Haberleri Nis 30, 2023 Yorum Yok
AA

Galatasaray’ın İspanyol oyuncusu Juan Mata, UEFA Müşavere Konseyi’nde Galatasaray’ı ve Türk futbolunu temsil ettiğini söyledi.

“Galatasaray’ı ve Türk futbolunu temsil ettim”

UEFA’nın futbolu geliştirmek için oluşturduğu istişare heyetinde yer alan Mata, kulüp televizyonuna yaptığı açıklamada, şu tabirler kullanıldı:

“Çok büyük bir gündü. Şuradaki faal tek oyuncuydum. Galatasaray’ı ve Türk futbolunu temsil ettim. Eski oyuncuların ve bu kıymetli günün kesimi olmak çok hoş bir histi. Tecrübelerimi sordular, Galatasaray, Türkiye’de Avrupa kupası alan tek kulüp ve Türkiye’nin en büyük kulübü olduğu için benimle çok ilgilendiler. Türkiye’nin en büyük kulübünde oynamanın nasıl bir his olduğunu anlattım. Şampiyon olursak, şampiyonluklara bir tane daha ekleyeceğimizi konuştuk.”

“Oyuncuların fikirlerine kıymet verilmesi çok önemli”

UEFA Müracaat Konseyi’nin ehemmiyetinin altını çizen tecrübeli futbolcu, şu halde konuştu:

“Bu kurul çok değerli. Futbol kurallarıyla, futbolun geleceğiyle ilgili birçok kararda fikirlerimize danışılıyor. Memleketler arası yapılacak aktiviteler üzerine konuşuluyor. Oyuncuların fikirlerine kıymet verilmesi çok kıymetli. Bunun müspet tesirleri olacağına inanıyorum.”

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir