İzmir’de TCG Anadolu’ya ağır ilgi: 4. günde de uzun kuyruk oluştu

Gündem May 09, 2023 Yorum Yok
DHA

TCG Anadolu gemisi, 3 Mayıs’tan bu yana İzmirliler tarafından ziyaret ediliyor.

İstanbul Sarayburnu’nda bir müddet halkın ziyaretine açılan TCG Anadolu, akabinde yola çıkarak İzmir Limanı’na demirlendi.

Vatandaşlar, yerli ve ulusal imkanlarla geliştirilen araba, teknoloji, ulaşım ve iktisat alanlarındaki projelerin hizmete alınmasıyla büyük bir gurur yaşanıyor.

Bu gurur ise ziyaret kuyruklarına yansıyor.

500 metrelik kuyruk oluştu

Hava sıcaklığının 25 dereceye ulaştığı İzmir’de TCG Anadolu’yu görmek isteyenler, limanda yaklaşık 500 metre kuyruk oluşturdu.

4’üncü günde de limanın girişinde başlayan kuyruk Kordonboyu’na ulaştı.

TCG Anadolu, 10.00-18.00 saatleri ortasında ziyaretçi kabul ediyor.

“Bazı beşerler maket olduğunu sanıyor”

Zühtiye Ocak ve Ahmet Ocak, “Kızılelma’mızı, İHA ve SİHA’mızı göreceğiz. Sabahın 8’inden beri bekliyoruz. Gurur duyuyoruz. İç ve dış düşmanlara karşı bu vatanı böldürtmeyeceğiz. Kimseye taviz vermeyeceğiz.” dedi.

Serhat Çelikok isimli vatandaş da, “Milli kıymetlerimizi canlı canlı görmek istedik. Birtakım beşerler maket olduğunu sanıyor. Biz de göstermek için fotoğraflarını çektik.” şeklinde konuştu.

“Aydın’dan geldim”

Sezgin Sevi isimli vatandaş, “İHA’ları, SİHA’ları, Altay tankını gördük. Çok sevindik, gurur duyduk. Allah görmeyenlere nasip etsin. Buraya Aydın Nazilli’den geldim, yorgunluğa değdi.” dedi. Yasemin Cellat ise, “Herkesin emeğine sıhhat. Çok duygulandım. 7 saat içeri girmek için bekledik. Gelmeyenler de neler yapıldığını görmek için gelmeli.” tabirlerini kullandı.

“Bayraktar, Kızılelma’yı görünce çok duygulandım”

Mehmet Emre Yörükoğlu isimli şehit yakını da şunları söyledi:

“Çok gururlandım. Kendi savaş gemimizi yaptık. Bayraktar, Kızılelma’yı görünce çok duygulandım. Bu yaşta bunları görmek çok hoş bir his. Bir şehit yakını olarak ileride çok daha güzellerini yapabileceğimize inanıyorum.”

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir