İzmir’de kahvehaneye baskının imajları

Genel Nis 25, 2023 Yorum Yok
DHA

Dün saat 22.30 sıralarında Gümüşpala Mahallesi 7020 Sokak’ta M.D.Ç., husumetli olduğu ileri sürülen Mustafa Er (29), A.A. (44), İ.Y. (30), M.Y. (21), E.A. (31) ve Y.Y.’ nin (29) oturduğu kahvehaneye geldi. M.D.Ç.(20), belinden çıkarttığı tabancayı husumetlilerine doğrultup, peş peşe ateşledi.

6 kişi yaralandı, yaralılardan biri hayatını kaybetti

Olayda, Mustafa Er ve A.A. göğsünden, İ.Y. sağ bacağından, M.Y. sağ ayağından, E.A. sağ bacağından, Y.Y. ise sağ ayak bileğinden yaralandı. İhbar üzerine adrese çok sayıda polis ve sıhhat grubu sevk edildi. Hastaneye kaldırılan yaralılardan Mustafa Er hayatını kaybetti. A.A’nın hayati tehlikesinin bulunduğu, başka yaralıların ise sıhhat durumunun düzgün olduğu bildirildi. 36 farklı hata kaydı olduğu belirtilen Mustafa Er’in cansız vücudu, savcının incelemesinin akabinde otopsi için İzmir İsimli Tıp Kurumu morguna kaldırıldı.

Saldırgan yakalandı

Olayın akabinde geldiği arabayla kaçan ve 14 farklı kabahat kaydı bulunduğu öğrenilen kuşkulu M.D.Ç. yakalandı.

Saldırı anı güvenlik kamerasında

Öte yandan M.D.Ç.’nin, husumetli olduğu küme tarafından kısa bir mühlet evvel darbedildiği öğrenildi. M.D.Ç.’nin yaşadığı olay sonrası şüphelileri öldürmek için plan yaptığı, daha sonra da kıraathaneye giderek silahlı hücumda bulunduğu ortaya çıktı.

Yurt dışına kaçmaya çalışırken yakalandılar

Olay sonrası kaçan M.D.Ç. ve C.K.’nın yakalanması için çalışmalarını sürdüren İzmir Organize Kabahatlerle Çaba Şube Müdürlüğü grupları, şüphelilerin Selçuk ilçesine kaçtığını tespit etti. Takımlarca düzenlenen operasyonda, M.D.Ç. ve C.K.’nın yanı sıra adreste bulunan, yardım ve yataklık ettiği ileri sürülen toplam 8 kuşkulu gözaltına alındı. M.D.Ç. ve C.K.’nın yasa dışı yollarla Kuşadası’ndan yurt dışına kaçmak için hazırlık yaptığı öğrenildi. Adreste yapılan aramada ise 4 tabanca, 31 fişek ve 1 kasatura ele geçirildi.

Soruşturma sürdürülüyor.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir