İsmailağa Camiası’dan seçimlerde Cumhurbaşkanı Erdoğan’a dayanak açıklaması

Gündem Nis 30, 2023 Yorum Yok
ensonhaber.com

Türkiye, 14 Mayıs’ta sandığa gidiyor…

Tüm ülkenin beklediği seçimlere 16 gün üzere az bir mühlet kaldı.

Sürecin son düzlüğüne girilirken, partiler seçim kampanyalarını hızlandırdı.

İsmailağa Topluluğu’nun toplumsal medya hesabı üzerinden 14 Mayıs’ta yapılacak seçimlere yönelik paylaşımda bulunuldu.

Recep Tayyip Erdoğan’a destek

Açıklamada, 14 Mayıs’ta yapılacak seçimlerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın destekleneceği tabir edildi.

“Tercihimizi Müslümanları müdafaayı amaçlayanlardan yana kullanmayı hakikat buluyoruz”

Camianın ‘İsmailağa Camii’ isimli Twitter hesabından yapılan paylaşımda, “Tercihimizi dinîive manevi kıymetlerimizi korumaya çalışan, İslâm coğrafyasındaki mazlum Müslümanları müdafaayı amaçlayanlardan yana kullanmayı gerçek buluyoruz.” tabirleri kullanıldı.

Paylaşımda ayrıyeten dünyayı saran salgın hastalık, akabinde sel felâketleri ve yıkıcı sarsıntılara karşı sürdürülebilir uğraş için deneyimli bir iradenin gerektiği de vurgulandı.

“Teröre sahip çıkanlar karşı ittifakta bir ortaya geldi”

İsmailağa Topluluğu’ndan yapılan açıklamada şu sözler kullanıldı:

Aziz milletimiz, ulu tarihinde pek çok defa önemli tercihlerle karşı karşıya kalmış, irfan ve ferasetiyle hakikat tercihlerde bulunmuştur. 14 Mayıs 2023 Pazar günü yapılması plânlanan seçimler de tarihî dönüm noktalarından biri olma özelliğini taşımaktadır. Sonuçları yalnızca ülkemiz için değil, İslâm âleminin de geleceği açısından hayatî değere sahiptir.

Dinî, ulusal ve ahlâkî kıymetlere sahip çıkmaya çalışanların bir ittifak, bu ulvî pahaları geçmişten günümüze ayaklar altına alıp nesli-aileyi yok etmeyi hedefleyen projelere ve birlik-beraberliğimizi tehdit eden teröre sahip çıkanların karşı ittifak biçiminde bir ortaya gelmiş olması, bu ehemmiyeti daha da artırmıştır.

“Küresel meseleler deneyim ve istikrar sahibi bir idareyi gerekli kılmaktadır”

Bizler, varisi olduğumuz büyüklerimizin bu tıp durumlarda tercihte bulunmayanın en kötüyü seçmiş olacağı nasihatince, tercihimizi dinî ve manevî kıymetlerimizi korumaya çalışan, İslâm coğrafyasındaki mazlum Müslümanları müdafaayı amaçlayanlardan yana kullanmayı yanlışsız buluyoruz.

Ayrıca, dünyayı saran salgın hastalık, akabinde sel felâketleri ve yıkıcı zelzelelerin maddî-manevî sonuçlarıyla birlikte, günden güne artan global problemlerle sürdürülebilir uğraş zarureti; güçlü, deneyim ve istikrar sahibi bir idareyi gerekli kılmaktadır.

“Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ı destekleme tarafındaki kararımızı kamuoyunun bilgisine arz ederiz”

Bu niyetlerle; istikrar ve deneyimin başarıyı getirdiği inancıyla 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Genel Seçimlerinde saygıdeğer Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ı destekleme istikametindeki kararımızı kamuoyunun bilgisine arz ederiz.

14 Mayıs’ta yapılacak seçimlerin ülkemiz ve milletimiz için hayırlara vesile olmasını temenni eder, idarecilerimizi isteği yolunda muvaffak kılmasını Cenâb-ı Hak’tan niyâz ederiz.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir