İkinci elde fiyatlar sıfır araba fiyatlarını geçti

Genel May 10, 2023 Yorum Yok
İHA

Sıfır arabalarda yaşanan tedarik sorunu nedeniyle yetkili bayilerde araba bulmak hayli sıkıntı.

Liste fiyatı üzerinden araba almak isteyenlere aylar sonrasına teslimat günü veriliyor.

Sıfır araçlarda yaşanan ıstırap nedeniyle ikinci el arabalara talep arttı. İkinci el araba fiyatları da sıfır araba fiyatlarını geçti. İkinci el arabalar, yetkili bayilerin yayınladığı liste fiyatlarından daha yüksek bir fiyatla satılıyor.

“İnsanlar yatırım emelli alıyor”

İkinci el araba pazarındaki hareketlilik ile ilgili bilgi veren galerici Gökhan Ardeşen, fiyatların yüksek olmasına karşın talebin fazla olduğunu tabir etti ve şu tabirleri kullandı:

Otomobil fiyatları yıl başından beri artıyor. Arabaların fiyatlarının daima artmasından ötürü yatırım hedefiyle araç alanlar oluyor. Muhtaçlık için değil de yatırım için araba alanların talebi de eklenince fiyatlar artıyor. Evvelce yatırım için konut alınırdı artık ise konuta nazaran araba daha ulaşılabilir olduğu için yatırım için tercih ediliyor.

Sıfır araçların bayilerde bulunmaması nedeniyle fiyatların arttığına da dikkat çeken Ardeşen, kelamlarını şöyle tamamladı:

‘Yetkili bayilerde sıfır araba bulmak zorlaştı. Aylar sonrasına teslim tarihi veriliyor. Araba almak isteyenler bayilerde araç bulamayınca ikinci ele yöneliyor. İkinci elde de fiyatlar sıfır araba fiyatını geçti. Fiyatlar daima arttığı için muhtaçlık dışında araba alanlar araçların fiyatlarını yükseltiyor.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir