Hulusi Akar: Son 1 haftada Suriye’nin kuzeyinde 21 terörist öldürüldü

Gündem Nis 28, 2023 Yorum Yok
AA & Ensonhaber

Adayların seçime yönelik ziyaretleri devam ediyor.

Bu kapsamca Cumhurbaşkanı adaylarının yanı sıra milletvekili adayları da vatandaşlarla bir ortaya geliyor.

Bu isimlerden biri de Ulusal Savunma Bakanı ve AK Parti Kayseri milletvekili adayı olan Hulusi Akar.

Bakan Akar, kentte düzenlenen programlarda sık sık terörle uğraş vurgusu yapıyor.

Bugün ise Tomarza ve Bünyan ilçelerinde vatandaşlarla bir ortaya gelen Akar, Mehmetçik’in bir taraftan zelzeleyle başka taraftan da terörle çabasını kararlılıkla sürdürdüğünü belirtti.

“Son 1 haftada Suriye’nin kuzeyinde 21 terörist öldürüldü”

Gece-gündüz, yaz-kış, dağ-bayır demeden güçlü arazi ve hava kurallarında terörle gayretin devam ettiğini vurgulayan Akar, şöyle konuştu:

Mehmetçik Irak’ın kuzeyinde, saklandığı barınakları, sığınakları, korunakları, kelamda karargahları teröristlerin başına yıkmaya, teröristleri kazdıkları çukurlara gömmeye devam ediyor.

Mehmetçik son bir hafta içinde Irak’ın, Suriye’nin kuzeyinde 21 teröristi etkisiz hale getirdi. İnşallah en son teröristi de etkisiz hale getirinceye kadar uğraş devam edecek.

85 milyonu terör belasından kurtarmakta kararlı olduklarını lisana getiren Akar, Suriye’nin kuzeyinde oluşturulmak istenen terör koridorunun Mehmetçik tarafından paramparça edildiğini hatırlattı.

“İster alanda ister masada halkımızın için her şeyi yapacağız”

Arkalarında kim olursa olsun terörle uğraşın sonuna kadar devam edeceğini söz eden Akar, dün Moskova’da Türkiye, Rusya, İran ve Suriye savunma bakanları ile istihbarat liderleri ortasında gerçekleştirilen dörtlü toplantıya ait şu değerlendirmelerde bulundu:

Ülkemizin hak ve menfaatleri ne ise bu çerçevede görüştük, konuştuk. Bilhassa Suriye’de terörün bitmesi, teröristlerin oradan çıkması için yapılması gereken ne varsa bu mevzularla ilgili karşılıklı görüş, bilgi alışverişinde bulunduk. Bu mevzularda yapmamız gerekenleri muhataplarımıza tabir ettik. İnşallah orada da kıymetli gelişmelerin olmasını bekliyoruz. Bu hususta yapılması gerekenleri yaptık, yapmaya devam ediyoruz. İster alanda ister masada halkımızın, milletimizin hak ve menfaati için yapılması gereken ne varsa sonuna kadar yapmakta kararlıyız. Bundan bizi kimse alıkoyamaz. Allah’ın müsaadesi, sizlerin dayanağı ile sonuna kadar bunu götürecek, ülkemizin hak ve menfaatlerini karada, denizde, havada savunmaya devam edeceğiz.

“Kandil’den talimat alıyorlar”

Büyük ve güçlü Türkiye ile milletin bekası ve güvenliği için çalıştıklarını belirten Akar, “Bazıları bu kazanımlarımızı yok, tahrip etmek için her türlü teşebbüste bulunuyor. Kandil’den talimat alıyorlar. Kandil talimat veriyor, HDP buna ‘evet’ diyor, Millet İttifakı’na yönlendirme yapıyor. Onlar da bunu alıyor ve diyorlar ki ‘Terörist başını tahliye edeceğiz, teröristleri özgür bırakacağız.” tabirlerini kullandı.

“Bir koltuk uğruna insan geçmişini satar mı?”

Alandakilere “Buna müsaade edecek miyiz?” diye soran ve “Hayır” cevabını alan Akar, şunları söyledi:

Millet İttifakı’nın içinde daha düne kadar bizimle birlikte yürüyenler var. Bunlar orada ne arıyor? Bir koltuk için kıymet mi? Bir koltuk uğruna insan geçmişini satar mı? Yazıklar olsun. Bu kadar şehit vermek kıymetine geldiğimiz bu noktadan geri dönmemize bu millet asla müsaade etmez, buna inanıyoruz. Bunları milletimiz kabul etmez.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir