Hollanda’dan Fenerbahçe kararı: 1.5 yıl mahpus

Spor Haberleri Nis 12, 2023 Yorum Yok

Fenerbahçe’yi Miha Zajc transferinde 830 bin euro dolandıran Hollandalı araba satıcısı, 1.5 yıl mahpus cezası aldı.

Hollanda’nın Doetinchem kentinde otomobil kiralama,alım ve satım işiyle uğraşan olan Brian J., 830 bin euroyu zimmetine geçirmekten 18 ay mahpus cezasına aldı.

Şahıs ayrıyeten yasa dışı ateşli silah bulundurmakla da suçlandı. Verilen cezanın savcı talebiyle kabul edildiği belirtildi.

Neler olmuştu?

Fenerbahçe, Slovenyalı yıldızın son taksitini kazara Empoli yerine Hollanda merkezli bir araç kiralama şirketinin hesabına gönderdi.

Olay ise, Empoli’den Fenerbahçe’ye son taksit olan 831 bin 929 euro 50 sentin ödenmesini hatırlatmasıyla ortaya çıktı. Kulüpten gönderilen bu mailin akabinde sarı-lacivertlilere bir mail daha gönderildi. Bu geçersiz mail, Empoli’deki irtibat kurulan kişinin ismini taşıyordu ve yalnızca bir harf farklıydı.

Fenerbahçe açıklamıştı

Gelen ikinci mailde, birinci mailin dikkate alınmaması gerektiği ve ödemenin bu maildeki hesap numarasına yapılması istendi. Paranın ikinci maildeki hesaba gönderilmesinin akabinde kulübe gönderilen faturayı gören sarı-lacivertli yetkililer, paranın yanlış hesaba gönderildiğini anlayarak paranın geri iade edilmesini istedi.

Görülen mahkemenin akabinde paranın Fenerbahçe’ye iade edilmesine karar verildi.

Fenerbahçe, Miha Zajc transferiyle ilgili bir açıklama yayınladı. Sarı-lacivertlilerden yapılan açıklamada, ödeme adresiyle Empoli’nin adresinin diğer olduğunu ve yapılan ödemenin kulübe geri iadesi konusunda karar alındığını duyurdu.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir