Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, muhalefetin seçimler için ortaya koyduğu vaatleri eleştirdi

Siyaset Haberleri May 13, 2023 Yorum Yok
AA

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, Mersin’deki çalışmalarına devam ediyor.

Bakan Nebati, “Bitlisliler Buluşması”nda konuşarak,iyi işler yapmayı şiar edinmiş takım olduklarını belirtti ve iktisat alanında yapılan çalışmaları aktardı.

Tek işlerinin hizmet etmek olduğunu lisana getiren Nebati, muhalefetin hengame ve gürültüyle siyaset yaptığını savundu.

Kılıçaroğlu’na da tenkit getiren Nebati, “AK Parti olarak Cumhurbaşkanı’mızın önderliğinde siyasetimizi hizmetle taçlandırıyoruz. Siyasetimizi taçlandırırken sloganlarımızın ne manaya geldiğini bilerek yürüyoruz.” sözünü kullandı.

“Vize için ülkenin bahtını teslim edecek kadar zavallısın”

Bakan Nebati, Millet İttifakının Cumhurbaşkanı Adayı ve CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nu kastederek, seçimler için ortaya konulan vaatleri şöyle eleştirdi:

Bunlar ne diyor? ‘Ben, vizeyi kaldıracağım lakin Doğu Akdeniz’i terk edeceğim’. Vize için ‘Güney Kıbrıs’ı çabucak tanıyacağım’. Oldu paşam. ‘Ben çabucak ne gerekiyorsa onu yapacağım ve iktisadın kasasını da IMF’ye teslim edeceğim’. Kusura bakma. Ülkeyi sen peşkeş çekeceksen bunu herkes yapar lakin senin üzere ezik yok. Bir vize için bir ülkenin bahtını, bekasını teslim edecek kadar zavallısın.

Büyümeye, üretime, istihdamı artırmaya devam

Büyümeye, üretime, istihdamı artırmaya devam ettiklerini belirten Nebati devam etti:

Faizleri düşürdük, dünyanın en büyük iki global krizini bu sayede kazasız belasız atlattık. Sarsıntısı bu ülkeye hissettirmedik. Büyümeye, üretime, istihdamı artırmaya devam ediyoruz. İşsizliği düşürdük. Faizleri düşürdük, döviz kurlarında oynaklığı kaldırdık. Döviz kurlarının oynaklığıyla enflasyonla gayretimizi de denetim altına aldık. Türkiye’de tüm paydaşlarının gözlerinin içine baka baka soruyorum sana; faizleri artıracak mısın, artırmayacak mısın? Aylardır bunu direkt sormama karşın karşılık vermiyorlar. Niçin? Zira biliyorlar ki şu anda Türkiye’deki herkes faiz artırımına karşı. Biliyorlar ki ‘Ben faiz arttıracağım.’ dedikleri anda bu ülkede iş yerlerini, fabrikaları iflas ettirecek kadar ekonomiyi küçültecek önlemleri almak demek olduğunu. Biliyorlar ki faiz artırılırsa büyümenin küçülmesiyle işsizliğin artacağını. Onun için asla söylemiyorlar.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir