Hatay’da sarsıntıda ölen özel harekat polisinden geriye kalanlar

Genel Nis 07, 2023 Yorum Yok
İHA

Hatay’ın Antakya ilçesinde 4 yıldır vazife yapan özel harekat polisi Engin Kunt ve eşi Ceren Akdoğan Kunt, asrın felaketine uykuda yakalandı.

Antakya’da Atilla Eren Apartmanı’nın 11. katındaki dairede oturan ve şimdi 6 aylık evli olan genç çift, binanın büsbütün yıkılması sonucu enkaz altında kalarak hayatını kaybetti.

Geriye imajlar kaldı

4 yıllık polis memuru olan Engin Kunt’tan geriye kuzeninin düğünü için geldiği memleketi Karaman’ın Sarıveliler ilçesine bağlı Koçaşlı köyünde düğünde oynadığı imajları kaldı.

Depremden 1 gün sonra eşi ile birlikte enkazdan cenazeleri çıkarılan Engin Kurt, Karaman’ın Sarıveliler ilçesine bağlı Koçaşlı köyünde toprağa verilirken, eşi ise memleketi Osmaniye’de defnedildi.

“İlk yıkılan bina olmuş”

Ermenek Adliyesine giderek sorumlular hakkında cürüm duyurusunda bulunan genç polis memurunun ağabeyi Fazilet Kunt, şunları söyledi:

Kardeşim Engin Kunt daha 24 yaşındaydı. 4 yıldır Hatay’ın Antakya ilçesinde özel harekat polisi olarak vazife yapıyordu. 6 Şubat’ta yaşanan zelzeleye Hatay’daki konutlarında yakalandı. Eşiyle birlikte ikisi de vefat etti. Kardeşim 6 ay evvel evlenmişti. Bugün sorumlular hakkında biz şikayette bulunduk. Şikayette bulunmamızın nedeni binanın 1.5 yıllık evvel yapılması. Aldığımız bilgiye nazaran sarsıntıda Hatay merkezde birinci yıkılan bina olduğu söylendi. Bina 5 saniye içerisinde büsbütün yıkılmış. Biz binayı araştırdığımızda sahibinin yaptığı bütün binalar büsbütün yıkılmış. Yapı kontrolleri olsun bina sahibinden müteahhitten olsun hepsinden şikayetçi olduk kabahat duyurusunda bulunduk.

Hakkımızı aramaya devam edeceğiz. Yıllardır zelzeleye güçlü bina yapıyoruz diye satış yapan müteahhitlerin zelzeleye sağlam bina yapmadıkları görüldü. Burada herkesin hakkını araması lazım. Benim kardeşim daha 24 yaşına yeni girdi. Eşi daha 23 yaşına yeni girdi ve 6 aylık evlilerdi. Bizim canımız yandı. Anne ve babamın durumu ortada gelemediler bile vekaleten ben devam ettirdim. Bizim canımız yandı diğerlerinin canı yanmasın. Herkes hakkını arasın. Yalnızca sarsıntı denilip de geçmeyelim hakkımızı arayalım. Acımızı bir nebze olsun hafifletelim.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir