Hamza Dağ açıkladı: Aile ve gençlik bankası kuracağız

Gündem Nis 25, 2023 Yorum Yok
AA

AK Parti Genel Lider Yardımcısı Hamza Dağ, Çiğli ilçesindeki temasları kapsamında İzmir 1. Amatör Lig gruplarından Harmandalıspor ile Çiğli Esentepespor grupları ortasındaki müsabakayı izledi.

Dağ, maçın sonunda futbolcularla sohbet etti.

Dağ, basın mensuplarına yaptığı açıklamada, İzmir Büyükşehir Belediyesinin yanlış siyasetleri nedeniyle Çiğli’nin Harmandalı’ndaki çöplükle anıldığını söyledi.

Bölgenin sporla anılmasını istediklerini ve bu mevzuda yatırımları artıracaklarını belirten Dağ, “Birkaç yıl içinde Çiğli’den çıkan sportmenlerin ülke gündeminde olduğunu, ulusal kadroda, Harika Lig’de oynayan futbolcular olduğunu daima birlikte göreceğiz. Buraya da bunların yatırımlarını da süratlice hayata geçireceğiz.” diye konuştu.

Dağ, seçime giderken çabucak her gün millete muştular verdiklerini lisana getirdi.

“Geçen hafta hem TCG Anadolu’nun hizmete alınması, tıpkı vakitte milletimize bunun sunulması durumu kelam konusu oldu.” diyen Dağ, şöyle devam etti:

“Sükunun devamını arzuluyoruz”

Dağ, ülkede huzurun sürmesini istediklerini vurguladı.

Birilerinin tehditleriyle yol yürümeyeceklerini söz eden Dağ, şöyle dedi:

Sürekli olarak parmak sallayan bir kesim var. ‘Hesaplaşacağız.’ diyorlar. Biz 21 yıl iktidarımız periyodunda ki kimileri bizim iktidarımızda bakanlık, başbakanlık yapıp şu anda karşı ittifaka geçmiş olsalar da günahıyla, sevabıyla her yaptığımızın sonuna kadar gerisindeyiz. İnşallah önümüzdeki 5 senede yeniden iktidar olarak devam edeceğiz ancak ısrarlı bir formda bizimle hesaplaşacağını söyleyenler, bizi temsil eden kitlelerle bize bugüne kadar oy veren kitlelere parmak sallayanlar ve tıpkı vakitte da 14 Mayıs’tan sonrası için birtakım heveslerini ortaya koyan terör örgütleri bizim huzurumuzu bozamayacak.

TCG Anadolu’nun İzmir’e geleceğini kaydeden Dağ, “İnşallah TCG Anadolu gemisi önümüzdeki hafta İzmir’e gelecek ve körfeze demir atacak. Büyük ihtimalle, zamanlamada bir sorun olmazsa cuma günü inşallah TCG Anadolu gemimiz İzmir’de olacak.” tabirlerini kullandı.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir