Gönül Dağı dizisinin düğüncü Muammer’i bakın kimin oğluymuş! Çok şaşıracaksınız… Kendisinden bile ünlü

Magazin May 04, 2023 Yorum Yok

TRT ekranlarında yayınlanan Gönül Dağı dizisi, reyting rekorları kırmaya devam ediyor.3 dönemdir ekranlarda yer alan dizi, sıcacık öyküleriyle kalplere dokunuyor.

Aileye verilen ehemmiyeti ve dostlukları anlatan dizinin, oyuncu takımı da dikkatleri üzerine çekiyor.

Dizide Düğüncü Muammer’e hayat veren Ali Düşenkalkar, sempatik halleriyle seyircinin gönlünde taht kurdu.

Zaman vakit oğlu Veysel ile yaşadığı sıkıntılar yüzünden seyirciden reaksiyon alan Muammer, son vakitlerde dizinin öne çıkan isimleri ortasında yer aldı.

Ali Düşenkalkar’ın canlandırdığı bu karakterin dizide uzun mühlet de devam etmesi bekleniliyor.

Muammer karakteri ile gitgide tanınan Ali Düşenkalkar’ın ise özel hayatı bilhassa de babası gündem oldu.

1961 yılında Kıbrıs’ta dünyaya gelen Ali Düşenkalkar, 22 yaşında Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuarı’ndan mezun oldu. Daha sonrasında tiyatroda misyona başladı.

Sayısız projede yer alan ünlü ismin babası ise Eşref Düşenkalkar, Türk Direnç Teşkilatı üyesiydi ve Kıbrıslı Türklerin Rumlara karşı olan uğraşında büyük rol oynadı.

Eşref Düşenkalkar, TMT’de bombacı oldu. Başarılı bir askeri meslek sürdürmesinin dışında da fotoğraf sanatkarıydı. Fotoğrafçı olan Eşref Düşenkalkar, Cengiz Topel’in son fotoğrafını çeken kişi olarak tanınıyor.

Cengiz Topel, Kıbrıs gayretinin başarılı askerlerinden biriydi, pilottu. Çekilen son fotoğrafının değeri ise ona yapılan azapları gözler önüne sermesiydi.

Türkiye’nin Cumhuriyet tarihindeki birinci kaybı olan Topel’in cansız vücuduna yapılan tüm azapları tek fotoğrafta anlatan Düşenkalkar, 89 yaşında hayatını kaybetti.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir