Gece Yarısı Kütüphanesi müellifi olan Matt Haig’den Yaşama Tutunmak İçin Nedenler kitabı

Genel Nis 09, 2023 Yorum Yok
ensonhaber.com

Yaşama Tutunmak İçin Nedenler, dünyadaki vaktimizi en düzgün halde geçirebilmek hakkında. Matt Haig yirmi dört yaşındayken sözün gerçek manasıyla uçurumun kenarındaydı ve atlamak üzereydi.

Bu kitap onun neden atlamadığının, nasıl güzelleştiğinin, anksiyete ve depresyonla yaşamayı nasıl öğrendiğinin öyküsü. Birebir vakitte, nasıl daha güzel yaşanır, daha uygun sevilir, daha uygun okunur ve daha fazlası hissedilir üzere sorulara dair optimist ve cesaretlendirici bir keşif seyahati.

Haig’in zihninden geçenleri okudukça kendimizi daha güzel görüyor, içimizdeki dehlizlere inmeye daha kolay cüret ediyoruz.

Manifesto niteliğinde kitap

Yaşama Tutunmak İçin Nedenler, yeterli hissetmenin mümkün olmadığını düşündüğümüzde, halimizden ötürü suçluluk duymadan, yaşama bir ucundan tutunabilmek için yazılmış alçakgönüllü bir manifesto.

Kitap hakkında görüşler

Muhteşem. Bir oturuşta bitirdim. Dokunaklı, komik, kışkırtıcı ve içten. Depresyondan mustarip olan ya da bu türlü birini tanıyan herkesin –yani hepimizin– okuması gerek.”

S. J. Watson

“Haig’in zihinsel çöküşünün ve düzgünleşme sürecinin kıssası, depresyona dair anlatılar ortasında en samimi ve faydalısı.”Sunday Times

“Hayat kurtarabilecek küçük bir başyapıt”

Joanna Lumley

Kitap sayfası için irtibat:

ergul.tosun@ensonhaber.com

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir