Gebe olduğunu öğrenen depremzede: Allah iki evladımı aldı bir evlat verdi

Genel Mar 31, 2023 Yorum Yok
AA

6 Şubat’taki Kahramanmaraş merkezli zelzelelerde, 29 yaşındaki Rübeyda Keçeci ve 5 yaşındaki oğlu Aras Bulut Keçeci, Onikişubat ilçesindeki Pir Şamil Apartmanı’nın enkazından 5 gün sonra kurtarıldı.

Kurtarma grupları, Keçeci’nin eşi 38 yaşındaki Hacı Haydar, oğlu 9 yaşındaki Alp Tunahan ve kızı 8 yaşındaki Hira Ziya’nın cansız vücuduna ulaştı.

Tedavisi için Nevşehir’deki Ürgüp Devlet Hastanesi’ne götürülen bayanın, safra kesesindeki taşın durumuyla ilgili yapılan ultrason sırasında gebe olduğu tespit edildi.

Oğluyla Karacasu konteyner kentte hayata tutunan Rübeyda Keçeci, yaşadıklarını anlattı.

İlk sarsıntıda 8 katlı apartmanlarının yıkıldığını, eşinin kendilerini korumak maksadıyla siper olduğunu, kolonların altında kalarak hayatını kaybettiğini anlatan Keçeci, eşinin cenazesinin 5 gün göğsünün üzerinde kaldığını söyledi.

“Allah’ın mucizesi”

Depremin 5’inci günü enkazdan oğlu Aras Bulut ile kurtarıldığını anlatan Keçeci, şunları söyledi:

Kurtarılmayı bekledik, ümitsizliğe kapılmadım. Grupların dışarıdan seslerini duyuyordum fakat sesimi duyuramıyordum. En sonunda sesimi duyurdum ve enkazdan çıkarttılar. Evvel oğlumu sonra beni çıkarttılar. Allah’ın bir mucizesi olarak kurtulduk, bir halde hayat devam ediyor. Zelzeleden sonra gebe olduğumu öğrendim, 3 aylık gebeyim. Allah’ın bir mucizesi, iki çocuğumu aldı ve bana teselli için bir mucize gönderdi. Bir yandan burukluk yaşadım, zira doğacak çocuğumuz baba şefkati görmeyecek, babayı bilmeyecek. Bir yandan da sevinç, bir mucize, Rabbim’in bana bir mucizesi.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir