Galatasaray: Türk spor tarihinin kara lekesi!

Spor Haberleri May 09, 2023 Yorum Yok

Süper Lig’de 33. haftanın heyecanı tüm süratiyle devam ediyor. Şampiyonluk yarışının kızıştığı bu haftalarda ezeli rakipler ortasında yaşanan tartışmalar devam ediyor.

Galatasaray, toplumsal medya hesabından bir açıklama yaptı.

Sarı-kırmızılılar, Fenerbahçe’nin Giresunspor ile oynayacağı maç öncesi hakemler için yaptığı açıklamaya sert bir halde karşılık verdi.

“Türk spor tarihinin karar lekesidir”

Galatasaray’ın açıklamasında şu tabirler kullanıldı:

“Sezon başında bugüne kadar 80 civarında açıklama, toplumsal medya paylaşımı, toplantı ve medya önündeki demeçleriyle Türk futboluna, kulübümüze iftira atan, futbol ailesinin tüm paydaşlarını canı istediği vakit tehdit eden Fenerbahçe Spor Kulübü’nün son olarak Giresunspor ile oynayacağı müsabaka öncesindeki iletileriyle açık formda tehdit etmesi ve tüm bu süregelen davranışları Türk spor tarihinin karar lekesidir.”

“Hakemleri isimleriyle tehdit etmek Türk futboluna kastetmektir”

İşte sarı-kırmızılı kadronun açıklamalarının tamamı:

“TÜRK SPOR KAMUOYUNUN DİKKATİNE…

Sezon başından bugüne kadar 80 civarında açıklama, toplumsal medya paylaşımı, toplantı ve medya önündeki demeçleriyle Türk futboluna, kulübümüze iftira atan, futbol ailesinin tüm paydaşlarını canı istediği vakit tehdit eden Fenerbahçe Spor Kulübü’nün son olarak Giresunspor ile oynayacağı müsabaka öncesindeki bildirisiyle hakemleri açık halde tehdit etmesi ve tüm bu süregelen davranışları Türk spor tarihinin kara lekesidir.

Açıklamalarının yüzde 80’ine karşılık vermememiz, birkaç karşılıkla sükuneti telkin etmemize karşın şampiyonluk uğruna unsurların, ahlaki kuralların hiçe sayılmasının yanında Türkiye Futbol Federasyonu’nun kendi konseylerini, hakemlerini, İdare Heyeti Üyeleri’ni yalnız bırakıp hiçbir açıklama yapmaması ve bu vahim davranışları cezalandırmaması bizi bu açıklamayı yapmaya mecbur bırakmıştır.

Son olarak hakemleri isimleriyle tehdit etmek Türk futboluna kastetmektir.

Tüm hakemlerin, Türkiye Futbol Federasyonu tarafından yalnız bırakılsalar da iftira, şantaj ve tehditlere boyun eğmeyeceklerine, adaletten şaşmayacaklarına ve ucuz ayak oyunları karşısında vicdanlarıyla vazifelerini yerine getireceklerine inancımız tamdır.

Tüm vazifeliler, hoyratça muvaffakiyet için her yolu mübah gören haksız, kabul edilemez hal karşısında adalet ismine gerekli duruşu gösterecektir.

Aksi halde misyonu Türk futboluna adalet sağlamak olan bu bireyler, vicdanlarına ve toplumsal barışa ihanet etmiş olacaktır.

ilgili kulübün Türkiye Futbol Federasyonu tarafından sınırsız şımartılması sonucu her türlü ilkel haline ses çıkarılmaması, otorite pozisyonunda bulunan Türkiye Futbol Federasyonu’nun dehşet ve nedenini bilemediğimiz dertlerle tüm konseylerini, görevlilerini, İdare Konseyi Üyelerini yalnız bırakması kabul edilemez!

Hakemlerini, İdare Heyeti Üyelerini, kurum ve kuruluşlarını; dehşetleri, her türlü korkuları nedeniyle yalnız bırakan Türkiye Futbol Federasyonu ile ilgili olarak da ilerleyen günlerde geniş kapsamda açıklamalarda bulunacağız.

Toplumca hiçbir karşılığı bulunmayan bu bencil ve ilkel davranışlar karşısında tüm futbol bireylerini mert, adil ve vicdanlı olmaya davet ediyoruz.

Galatasaray Spor Kulübü”

Gözden Kaçmasın Fenerbahçe: Yanılgıya tahammülümüz yok Haberin Detayları

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir