Foça’da Ramazan Bayramı’nda deniz keyfi

Siyaset Haberleri Nis 25, 2023 Yorum Yok
İHA

Foça, Ramazan Bayramı ve eğitime verilen orta tatil ile birlikte hareketli bir periyot geçirirken, Foçalı işletmeciler ağır talepten ötürü keyifli.

Ramazan Bayramı nedeniyle tatilde olan vatandaşlar, hoş havayı fırsat bilerek İzmir’in her bütçeye uygun tatil imkanı olanFoça ilçesine akın etti.

Sabah saatlerinde sakin olan Foça, öğlenden sonra hareketlendi ve trafik yoğunluğu yaşandı.

Foça’da işletmeciler bayram yoğunluğunun bir gösterge olduğunu söylüyor.

“Bu yıl turizm ağır geçecek”

İşletmecilere nazaran, pandemi ve zelzeleler nedeniyle ruhsal olarak rahatlamak isteyen vatandaşların turizm döneminde yoğunluk oluşturacağını söz etti.

“Çok kalabalık”

Foçalı kafe işletmecisi Emine Caner, “Geçen döneme nazaran bu dönem daha ağır olacak üzere görünüyor. Foça’ya ağır talep var. Çok kalabalık. Bunun devamını diliyoruz” dedi.

“Bu kadar yüksek bir yoğunluk beklemiyorduk”

Restoran işletmecisi Ergin Çimen ise şöyle konuştu:

Sezon prestijiyle beklentimiz yüksek. Ülke olarak dertler yaşadık. Pandemi, sarsıntı ve doğal afetler üzere büyük zahmetler yaşandı. Ruhsal olarak toplumun rahatlama gereksinimi var. O yüzden önemli bir potansiyel bekliyoruz. İktisadın güzele gideceğine inanıyoruz. Tüm esnaf arkadaşlar döneme hazırız. Bayram yoğunluğunu gördük. Bu kadar yüksek bir yoğunluk beklemiyorduk.

“İnsanların turizmden beklentisi epeyce yüksek”

Foçalı işletmeci İbrahim Dirik de bölgenin hayli istek gördüğünü aktararak şöyle konuştu:

Bu yıl, dönemin uygun olacağını düşünüyoruz. Sarsıntı felaketi de olsa, ekonomik düşünceler da olsa insanların turizmden beklentisi epeyce yüksek. Bu dönem eğlenceli ve herkesin huzurlu bir biçimde tatil yapacağına inanıyoruz.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir