Faruk Aksoy: Türkiye’yi tehdit eden bir terör örgütü, seçim sonucunu belirleyebilir mi

Siyaset Haberleri Nis 06, 2023 Yorum Yok
ensonhaber.com

Ensonhaber’in YouTube yayınına konuk olan gazeteci Faruk Aksoy, İlker Koç’un sorularını yanıtladı.

Terör örgütü PKK’nın elebaşlarının da Kemal Kılıçdaroğlu’na dayanağını açıklamasını ve bunun için “eylemsizlik” kararı aldıklarını duyurmasını yorumlayan Aksoy, şunları söyledi:

“Bir terör örgütü, seçim sonucunu belirleyebilir mi?”

PKK terör örgütü, Kemal Kılıçdaroğlu’na dayanağını açıkladı. Daha ileri gitti hatta; dediler ki seçime kadar eylemsizlik kararı aldık. Sayın Meral Akşener’in yüzünden düşen bin modüldü. O masaya tekrar nasıl geri döndü.. Bütün bunların art planında bunlar var..

Sen kim oluyorsun da Türkiye Cumhuriyeti devletine kelamım ona seçim sona erene kadar eylemsizlik garantisi veriyorsun. “Biz hareket yapmıyoruz ki, hareketler HDP’ye fatura edilir. Millet İttifakı’nın oylarının düşmesine sebep olmayalım..”

Bu kadar alçakça bir planı kabul edebilir misiniz? Ben gazeteciyim. Türkiye’de iktidar değişir değişmez, çok da kıymetli değil. İzlerim, ülkem ismine doğruları söylerim. Ancak, memleketin rejimini, güvenliğini tehdit eden bir terör örgütü, seçim sonucunu belirleyebilir mi?

“Kimse askerimi geri çekemez”

Devletin birliği ve bütünlüğünü, TSK’nın Irak’ta, Suriye’de farklı cephelerde verdiği büyük çabayı sekteye uğratmak değil, sen kim oluyorsun da asker çekiyorsun? ABD, Rusya çekiyor mu? Burada devlet güvenliğinden bahsediliyor. Kim gelirse gelsin, çekemez.

Bir istihbarat servisinin operasyonu gazetecilik ismi altında ifşa edilir mi? Bunu ABD’de İngiltere’de yapsana ne oluyor?

Kimsenin babasının askeri değil o. Şehit düşüyorlar.. Rusya, ABD girmiş orada çullanmış, İsrail akrep üzere Suriye’nin yarısına çullanmış. Ben üstte hudut güvenliğim için 30 kilometre içeride asker koymuşum. “Ben gelince oradan asker çekeceğim” Çekemezsin. Sav ediyorum, kim gelirse gelsin, çekemez. Çekemeyeceksin. Zira Suriye ve Irak komşumuz, toprak bütünlüğüne saygılıyız. Yunanistan da o denli. Şayet kendi kendini yönetim ediyorsan, bana senin topraklarından tehdit gelmiyorsa kahır yok. Askerim senin toprağında ne yapsın? Lakin ABD yarısını almış, Rusya, İran İsrail yarısını almış.. Herkes Suriye topraklarında fink atıyor.. Bir tek Türk askerine mi haram? En uzun hudut çizgisi benim. 40 yıldır terörle ben gayret ediyorum.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir